Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Van olyan légy, ami beköpi az...

Van olyan légy, ami beköpi az ember fülét, szemét alvás közben? Ha erdőben, vagy réten, szabad ég alatt elalszok, akkor a legyek tényleg lárvákat nyomnak a szembe, fülbe, és egyéb testnyílásokba?

Figyelt kérdés
Olvastam már több helyen,hogy van olyan légy,ami élő szövetre is eleven lárvákat szül,és azok a lárvák,perceken belül képesek szétroncsolni,a élő szövetet.Nagyon szeretek a hegyekben kirándulni,és éppen pihentem,a padon,amikor egy kisebb légy többször rám szállt,és a szememre,orromba nyomott ilyen eleven lárvákat. Még jó,hogy időben észre vettem,és sikerült leszedni magamról. Pedig nem is vagyok büdös. Van olyan,hogy légy nyüvesség,emberen is. De ilyen csak trópusi országokban jellemző,de lehet hogy mutálódott egy légyfaj? Volt hogy csonti kukacok potyogtak rám,és majdnem belém másztak. De lehet,hogy már megint többet szívtam. :D XD! Minden választ,előre köszönök!

#a légy?
2014. júl. 2. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Van olyan légy, bár nem "néhány perc" a dolog. Az embergabócs ilyen, a petéit általában más ízeltlábúakba teszi, akik azonban emberre átvihetik azokat, és a lárvák a bőrön át befúrják magukat az eleven húsba. Itt az elterjedése:

[link]


Azaz Magyarországon nem él. Más hasonló légy se. A nálunk található légyfajok akkor köpnek be embert, ha annak elhalt szövetei vannak, az élő szövettel nem tudnak mit kezdeni a lárváik. Régebben "kezelték" is a nekrózist így, a nyüvek megették az elhalt részt, a többit érintetlenül hagyták.

Felteszem nincs nekrózisod, így a légybeköpős problémán ráérsz akkor aggódni, ha halott vagy - akkor meg már nem fogsz. :)

2014. júl. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,a választ! Akkor nyugodtan pihenhetek,a természetben. Nekem hála istennek,nincs még elhalt szövetem. remélem,hogy nem is lesz.
2014. júl. 3. 05:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem hála istennek,nincs még elhalt szövetem. remélem,hogy nem is lesz."


Előbb-utóbb mindenképpen lesz, sőt, csak azod lesz.

Deal with it!

2014. júl. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:D Ez így igaz! De mindenkinél,előbb... Vagy utóbb! Csak az nem mindegy,hogy mikor. ;)
2014. júl. 16. 18:31
 5/5 anonim ***** válasza:

"Van olyan légy, ami beköpi az ember fülét, szemét alvás közben? Ha erdőben, vagy réten, szabad ég alatt elalszok, akkor a legyek tényleg lárvákat nyomnak a szembe, fülbe, és egyéb testnyílásokba?"

"egy kisebb légy többször rám szállt,és a szememre,orromba nyomott ilyen eleven lárvákat"

2023. jún. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!