Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan szabaduljak meg végleg...

Trényi Péterné kérdése:

Hogyan szabaduljak meg végleg a poloskáktól?

Figyelt kérdés
2014 jan-ban volt utolára az Abatox cég nálunk poloskát irtani. Azóta újra megjelentek és egy másik céget hívtam akik szerdán csinálták meg az irtást. Azóta eltelt 4 nap. Vannak döglött állatok is de sok még az élő dög. Az irtást végző emberr azt tanácsolta, hogy amíg újra nem jön addig is tekerjem be az ágyak lábait kétoldalu ragasztószalaggal. Kérdésem az, hogy elég csak az a keskeny sáv amilyen a szalag szélessége vagy teljes egészében tekerjem be? Hol lehet kapni széles dupla oldalu ragasztószalagot? Amit én vásároltam az elég keskeny. Az ágyakat is elhuzigáltam a faltól. Milyen házilagos praktika van még, hogy megszabaduljak ezektől az élősködő dögöktől. Az idegeim már kivannak. Aludni is már altatóval alszom. A lakás is túlzsúfolt, de a cuccokat nem tudom hova rakni. Tapétát ahol sérült volt letéptem, úgy néz most ki a lakásom mint egy putri. Válaszokat köszönöm. Ha lehet olyan személy válaszoljon aki már keresztülment ezeken a dolgokon.

2014. aug. 10. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Lakóházban csak a teljes ház egyidejű ciánozása irtja ki az ágyi poloskákat. A ciánozás idejére mindenkinek ki kell költözni.


Ha családi házban laksz, akkor megoldás lehet, ha kiköltözöl 3-4 hónapra. Ugyanis az ágyi poloska szobahőmérsékleten ennyi idő alatt éhen pusztul.

2014. aug. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát nem családiházban lakom, hanem régi társasházban, lehetőségem sincs elköltözni sehova. Azért köszönöm a választ.
2014. aug. 10. 16:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Ott a gond, hogy a ciánozást az EU betiltotta, ezek az új szerek meg állítólag nem hatnak a petékre, csak az élő példányokra, a peték viszont folyamatosan kelhetnek ki, és így szinte soha nem lesz vége.
2014. aug. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A társasházban ahol laksz, másnál is van? Ha igen, akkor ők is írtattak? Nem lehet, hogy folyamatosan jön valahonnan, aki nem írtat?
2014. aug. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyit tudok tanácsolni, hogy amit nem tudsz 60 fokon kimosni, azt mindent zsákolj be légmentesen 6 hónapra, annyi idő alatt éhen halnak, a réseket és ágyat, ágy környékét majd az írtó befújja. Állítólag 4-5 napig még csíphetnek az írtások után.
2014. aug. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ruhákat kiforralni, vagy 60 fokozni.

Ágyat, bútorokat, szőnyeget GŐZ tisztítóval átforralni rendszeresen.

Faltól elhúzni mindent, falról leszedni mindent, minden rést repedést kigőzölni, betömni. Ajánlom figyelmedbe a lamináltpadló valamennyi rését, a falmelletti tágulási hézagokat, takaróléceket. Ezen túl a konnektorokat, kapcsolókat, elektronikus eszközöket (ámítógép, tv, hangszórók) szóval minden, amire álmodban se gondolnál.

2014. aug. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!