Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A. Geniculata érdemes első...

A. Geniculata érdemes első póknak?

Figyelt kérdés

2015. jan. 30. 19:42
 1/6 maci2000 ***** válasza:
Elsőnek nem ajánlanám , ez a pókfaj ugyan is elég erőszakos. Általában madárpókot ajánlanak , az egy idő után könnyen megbékél az emberrel.
2015. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 maci2000 ***** válasza:
És igen tudom ez is egy madárpók fajta , de természetesen nem az amelyik első alkalommal tartandó .
2015. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz első póknak sem. Valóban nem szelíd, soha eszedbe se jusson kézre venni, vagy fogdosni, de tágtűrésű, tehát könnyen tartható, gyorsan és nagyra nő, látványos, és mindig elfogadja a felkínált takarmányt, igazi élvezet nevelgetni.
2015. jan. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ajánlanám első póknak. Nekem a második pókom volt és egyből megszerettem a természetét, és soha nem volt semmi bajom vele , mondjuk nem fogdostam és mindig csipesszel etettem.


Az első pókom nekem is tipikus volt,választottam egyet a Brachypelmák közül (emilia), és vettem egy 3 vedlésest, (jóval drágábban, mint a genit).

Mivel kezdő voltam jöttek a kezdő problémák, folyton pánikoltam ha nem evett, ha elbújt, vagy hogy túl nagy kaját adtam neki és esetleg baja esik a kis törékeny póknak, miért ásta el magát, már nem láttam hetek óta…stb. Cserébe tényleg békés vagy inkább félénk állat, mikor bántana ha szinte soha nem látom.


Aztán megvettem a genit. 3 éve van nálam de még nem bújt el (van rá lehetősége) , akármit, akármekkorát kapott kaját arra egyből rávetette magát és jóízűen befalta. Rendre jöttek a vedlések, és gyorsan nagyokat nőtt.


Arra tényleg nem alkalmas hogy a kezeden sétálgasson, de ha csak szeretnél egy pókot, egy szép terráriumba, akkor szerintem az egyik legjobb kezdő pók.


Csak úgy mellékesen a kezdőpók dologhoz még. A Br. boehmei-m agresszívebb, mint a murinusom.

Persze tudom, hogy nem ez az átlag csak azért megemlítettem.

2015. febr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. febr. 1. 21:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Kissé agresszív lehet eleinte, de én most is csak pálcikákkal nyúlok be, mert engem csípett már meg közönséges sz r kis darázs is, de mi van, ha ez jobban fáj, esetleg beteg leszek tőle netalán??? Érdemes elsőnek, de nem szabad hagyni, hogy elszaladjon(magyarán ne emelgesd, ne fogdosd), nagy termete ellenére ugyanis kifejezetten fürge. idővel kiismered, hogy ez nem egy B. smithi, sokkal hiperaktívabb.
2019. ápr. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!