Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen fajta méhek vannak...

Milyen fajta méhek vannak amik alkalmasak a méhészkedésre?

Figyelt kérdés
még kezdő vagyok épp csak most kezdtem el tanulgatni a dolgot, azt tudom hogy itthon a krajnait szaporítják, de gondolom van még más fajta is amelyik alkalmas rá.

2015. ápr. 1. 13:05
 1/2 szabóméhészet ***** válasza:

Mint kezdő méhész javaslom olvasd sokszor a Méhészbibliát,Örösi Pál Zoltán Méhek között cimű művét.

Ebben ott a válasz hogy miért CSAK a krajnai méh jó a Kárpát medencébe.

Vannak más fajtái az északi mézelőméhnek,az olasz,a nyugati feketeméh,a ciprusi,a kaukázusi,egyiptomi,stb fajták.

A magyar viszonyokhoz évmilliók alatt a krajnai alkalmazkodott legjobban.Kemény tél,rövid tavasz,korai főhordás,takarékos áttelelés,gyenge-közepes rablóhajlam.

Sajnos az elmúlt 150évben a behozott idegen fajtákkal lerontották a hazai krajnai génállományát,de tudatos szelekcióval ez helyrehozható,visszaállitható a tiszta krajnai vérvonal.

Főleg nem ajánlom az Ádám testvér által 4-5 méhfajta keresztezéséből létrehozott Buckfast hibridet,ez csak komoly tudású nagy gyakorlattal rendelkező méhészeknek való,de Magyarországon személy szerint tiltanám a Buckfast hibrid tartását.

2015. ápr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

már elkezdtem olvasni :)

Köszi a választ, akkor a neten azért nem találtam más fajta méheket :D

2015. ápr. 2. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!