Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Vegánok! Ti mit kezdtek a...

Vegánok! Ti mit kezdtek a pókokkal, a hangyákkal, meg úgy általában a rovarokkal, amik a lakásotokba kerülnek?

Figyelt kérdés
Én nagyon félek a pókoktól, nem bírom ki, hogyha a szobámban látom őket. Igaz, mostanában sokkal jobban elviselem a rovarokat, hiszen egyre több időt töltök a természetben, de a pókoktól még mindig kiráz a hideg. Nem szeretném megölni őket, de nem nagyon tudok más megoldást. Ti hogy oldjátok meg ezeket a problémákat?

2015. máj. 31. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Én nem vagyok vegán de egyszerűen kidobom őket az ablakon a kertbe, aztán ennyi. A hangyák általában elkerülnek ha tisztaság van. A legyeket, szúnyogokat, molyokat viszont mindent lelkiismeretfurdalás nélkül lecsapom.
2015. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok vegán, de fogsz egy üres gyufaskatulyát, és kitessékeled a nemkívánatos elemeket.
2015. máj. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én módszerem bármilyen pók vagy bogár esetén:

Fogsz egy műanyag poharat. Minél jobban félsz a bogártól, annál nagyobb pohár kell :D

A poharat ráborítod a bogárra.

Egy papírlapot (minél vastagabb papír, annál jobb) óvatosan alácsúsztatsz a pohár szája alá.

Felemeled az egészet, a papírt közben végig rajta tartod a tenyereddel.

Kiviszed az udvarra/erkélyre, leteszed a földre, és felrúgod a poharat.

Megvárod, amíg kimászik a bogár és lelép, aztán felveszed a cuccokat a földről és kész is.

2015. máj. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Nem ölünk meg semmilyen állatot, csak legvégső esetben. Az meg azért elég ritka. És egy szúnyog vagy légy a lakásban igencsak nem "végső eset". Emiatt nem kell meghalniuk.

Mi rendszeresítettünk a célra egy nagyobb üveget tetővel. Abba szedjük össze a betévedt rovarokat, aztán kitesszük őket, vagy ha hideg van, csak a lépcsőházba. Én is irtózom a pókoktól, de ő is csak élni akar, mint én.

2015. máj. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!