Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi van mostanában a rovarokkal?

XXxOoOxXx kérdése:

Mi van mostanában a rovarokkal?

Figyelt kérdés

Először is poénból raktam a vadállatok kategóriába a kérdést, ugyanis szerintem ez már nem normális. Megcsípett egy szúnyog. De nem ez a gond, hanem az, hogy tenyérnyi nagyságúra dagadt a csípés. A környezetemben lévők mesélték, hogy velük is történt hasonló. Én ezt nem értem... Régebben megcsípett egy szúnyog, pár napig kis piros pötty volt ott, viszketett meg minden, de most... Nem értem mi van ezekkel.:S

Ti mit tapasztaltok?


2010. aug. 16. 17:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Volt a híradóba, h elkezdtek már "mutálódni" egyre több van, és a csípés is megváltozott, egyre nagyobbat csípnek.

Arra már nem emlékszem, h mivel magyarázták...a kis szemetek:)

2010. aug. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
Engem nem tudom mi csípett meg, de mind a két lábam tele volt kis csípésekkel, és annyira viszkettek, hogy alíg bírtam, és vakarással nem enyhült a viszketés. Ez kb 1 hónapja volt, most úgy kivakartam, hogy a kis csípések mind pirosak és nem múlnak el. Lány létemre nyáron ez elég csúnya látvány :(. Nem tudom mi lehetett.
2010. aug. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ha valaki tudja miért van ez, kérem írja meg.
2010. aug. 16. 17:25
 4/22 A kérdező kommentje:
Vagy ha valami hatásos kezelést tudtok a csípésre ajánlani, megköszönném, mert már egy tubus Fenistilt elhasználtam...
2010. aug. 16. 17:28
 5/22 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy mivel már régóta vegyszerezzük őket, elkezdtek immunissá válni a szerek ellen, és ez generációkon át végig ment rajtuk és elvileg ez váltotta ki ezeket. Egyébként külsőleg is megváltoztak.
2010. aug. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Én a megelőzésre esküszök. Fenistil nekem nem ér semmit.
2010. aug. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Mindenkinek adtam egy-egy zöld kezet.:)
2010. aug. 16. 17:33
 8/22 anonim ***** válasza:

Nekem régen a nagymamám azt mondta,hogy csípésre jó,ha ecetes vízzel bekened,és nem fog viszketni,vagy hamar elmúlik,vagy valami ilyesmi. Este ki is próbálom,mert már elfelejtettem,hogy tényleg bejön e! :)

25/N

2010. aug. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Az ecetet én is kipróbálom.:) Köszi neked is megy a mancs:)
2010. aug. 16. 17:38
 10/22 anonim ***** válasza:

nekem kb 1 hónapja a bokám dagadt be mert 2 szunyog megharapott, de vannak ilyen kis légyszerű valamik, azok is harapnak. Miután röhögsz:D ezek már a csípés szót nem ismerik. És ecetes borogatást tettem a lábamra estére, 2 nap alatt szépen levitte, és végre rá tudtam állni. Mindennel kentem, de csak az ecetes borogatás jött be.


Most nekem 2 helyen van 1 kis csípés körül tenyérnyi folt. És ezt 70% os alkohollal kennem, és nagyon jó rá. Mert ezekre már nem hat a fenistil és társai.


És szerintem azért marad tenyérnyi piros folt a csípés körül ami ráadásul jól be is keményedik, legalábbis nekem, mert vegyszerezik őket, és ami túléli azt ugye belénk nyomják. És az emberek szervezetében allergiás reakciót vált ki. De ez csak az én véleményem. 23/L

2010. aug. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!