Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi a jó természet ez?

Mi a jó természet ez?

Figyelt kérdés

Mamámnál van egy kidőlt fatörzs, amin ma sok kis sárga, ovális alakú valamit találtam egy körülbelül gyufásdoboz méretű kupacban. Szerintem valaminek a petéje lehetett, ha a jó szót használtam... Mindenesetre kíváncsiságból leöntöttem azt a valamit vízzel, amitől leginkább a menzán kapható porkrumplipüréhez hasonlatos állagú és színű trutymó lett belőle. Kérdem én, mi ez? És miért mosódott össze az a sok kis izé?

Most valahogy így néznek ki:

[link]

[link]



2015. jún. 8. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
ez egy gombafaj
2015. jún. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet,tényleg valamilyen nyálkagomba faj [link] De lehet rovarpete,sőt katicapete is (az inkább narancssárga ,de ovális [link] )
2015. jún. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet simán mézga is, pláne, hogyha jól látom van sérülés a fán, és ahogy írtad kidőlt fáról van szó.


[link]


Mézga


(növ., gummi), gyántás nyálkássága a növényeknek, amorf anyag, vizben nehezen oldódik, hanem inkább nyálkás, ragadós folyadékká duzzad (colloid), alkoholban nem oldódik, savakkal főzve szőllőcukorrá alakul. A cseresznyefa, meggyfa, mandolafa, szilvafa, mind a két barackfa M.-ja vagyis a facsipa v. cseresznyemézga (cerasin) a fa testének helyi elhalásából támad sérülés v. más ok következtében. A M.-képződésnek célja, hogy a megsérült v. megsebzett fát eldugaszolja, talán a levegő és viz bejutását is gátolja, tehát a még sértetlen farészt védi. A M.-hoz tartozik az akácmézga...


Forrás: Pallas Nagylexikon

2015. jún. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bár inkább nyálkagomba. Pláne, hogy ezek a fajok korhadó növényeken fákon élnek. És a képen látható valószínűleg a sejtes nyálkagomba törzse. Bőven adtál nekik táplálékot, ugyanis ez a fajta pont a vizes, nedves részt használja tápláléknak, legalábbis amit olvastam róla.


A mézga inkább arany színű, bár még kidőlt fán nem láttam soha, így nem tudom, hogy egy korhadó fának milyen a mézga védőrétege, hogy veszít e színéből.

2015. jún. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, gomba volt, mivel tegnap megnéztem és addigra már szépen kinőtt, csak úgy szórja a barna spóráit.
2015. jún. 10. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!