Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Allergiás vagyok a szúnyogcsíp...

Allergiás vagyok a szúnyogcsípésre! Mit lehet tenni hogy ne viszkessen ennyire? Házipraktika? Vmi krém? SOS

Figyelt kérdés

2015. jún. 11. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Mindenki vakarózik a szúnyogcsípéstől, nem vagy rá allergiás:

Immunrendszerünk felismeri a szervezetünkbe jutott szúnyognyálban lévő idegen fehérjéket, és úgynevezett 1. típusú vagy azonnali túlérzékenységi reakció jön létre. A reakció lényege a „betolakodó”, vagyis az idegen fehérje mielőbbi eliminálása. Ebben főszerepet játszik a szöveti hízósejtekből felszabaduló hisztamin nevű anyag.


A hisztamin elősegíti az erek tágulását és a fehérvérsejtek megjelenését a csípés (szúrás) területén, ami az idegen fehérje gyorsabb eltávolítását szolgálja. Mindemellett a hisztamin erős szövetizgató hatással is bír, az érfal áteresztőbbé válása miatt az érpályából folyadék áramlik ki a szúrás helyén, ez vezet duzzanathoz, a bőrben lévő idegvégződések ingerlése pedig viszketést eredményez.


És fenistillel kenegesd

2015. jún. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kösz a választ ! Papírt meg gyógyszert ( aminek a szedését el akarom kerülni ) is kaptam az orvosnál ! Pók és szúnyogallergia !
2015. jún. 12. 07:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Olyat mindenkinek felírnak, csak ne nyafogjon már a gyerek :D
2015. jún. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én nem nyafogtam ! Anyum vitt el orvoshoz mert tenyérnyire nőtt a csípés !
2015. jún. 13. 21:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy szúnyogcsípés volt?
2015. jún. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne itt kérdezz, hanem az orvosnál!
2015. jún. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Gy.Ata ***** válasza:

Egyszerű a dolog ne kapj be szúnyogcsípést.

Használj szúnyogriasztó kenőcsöt sprayt stb, nekem bevált nem csípnek. (Szuku és hasonlók) Valamennyit segít a mobilra tölthető magas hangfrekvenciás,szúnyogriasztó progi is,ha nincs kéznél más.

2015. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gy.Ata ***** válasza:
Kiegészítés, ha már bekaptad jó rá a fenistil kenőcs.
2015. jún. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó 2 - nek köszönöm szépen !
2015. jún. 17. 09:26
 10/10 mocsokmacsek válasza:

Szia, én is allergiás vagyok a szúnyogcsípésre, nekem ödémás reakciót okoz plusszban a tenyérnyi csípésfelületen kívül. Ami segít: vagy a széleslevelű, vagy a keskenylevelű utifű leve. Konkrétan az van, hogy tartok a lakásban egy cserépben ilyet (én a széles levelűre esküszök) és amikor megcsíp az állat, letépek egy kis darab levelet, összenyomkodom az ujjammal és jól bedörzsölöm a csípés helyét. Kb. 3 perc alatt elmúlik.

A fenistil nekem nem használ, ami viszont igen, az az Antivakarin nevű krém (hülyén hangzik, de tényleg így hívják).

2015. jún. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!