Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen házi praktikák, esetleg...

Milyen házi praktikák, esetleg krémek, kenőcsök válnak be nálatok szúnyogcsípésre? Megelőzésre milyen spray-t tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

2014. jún. 10. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A csipésre ecet.
2014. jún. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A csípésre én mentolos fogkrémet kenek és elmúl a viszketés
2014. jún. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szia! Csípésre,illetve bármilyen sérülésre,vagy esetleg leégsz a napon, illetve napozás után a bőr megnyugtatására a legjobb megoldás több éves tapasztalataim alapján az ALOE FIRST.
2014. jún. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hagymalé vagy fenistil
2014. jún. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 csabika1971 ***** válasza:
Csípésre sima gyógynövényes Árnika krém, semmi nem lép a nyomába. Még a duzzanat sem lesz utána, és nem is viszket.
2014. jún. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amiket az előttem szólók írtak, az mind használ. De manapság olyan szúnyogok meg "csípős" repkedők vannak, hogy elképesztő, úgyhogy ha rendszeresen ki vagy téve (olyan helyen laksz, nyaralsz stb.) csípésnek, inkább a megelőzés lehet hasznos.

Drogériában, patikában is kaphatók olyan szúnyog- és kullancsriasztó termékek, amik kiválóak erre a célra. Még arcra, kézre is tökéletesek, baba-változatban is beszerezhetők. Én csak a tenyeremet szoktam lemosni kenés után (ezek többnyire kis, pumpás, hajtógázmentes flakonokban vannak, de kicsit elsimítom a bőrön befújás után), nehogy a szemembe nyúljak véletlenül, mert akármilyen ártalmatlanok ezek a cuccok, azt azért kerüld, hogy nyálkahártyára jusson.

Utólagos kenésre a CULEVIT kenőcs tökéletes még (egyébként égési sérülésre, vérzés elállításra is zseniális szer, én az utcára se megyek ki nélküle, már az összes kollégámat rászoktattam, el vannak ájulva tőle, hogy mekkora csodaszer:-) Nem az, csak kiváló.)Vény nélkül kapható a patikában.

2014. jún. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!