Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mennyire fájt nektek a méhcsipés?

Mennyire fájt nektek a méhcsipés?

Figyelt kérdés
Ma megcsipett egy méh és nagyon megijedtem.sikitoztam stb még mindig reszketek Mit tehetnék_

2015. júl. 28. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igyál egy kalcium pezsgőtablettát, és nyugodj le, hallgass zenét :)
2015. júl. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát én allergiás vagyok rá, szóval nekem hatalmasra dagadt a terület, zsibbadt és be is lázasodtam. Ha neked nincsenek ilyen "tüneteid", akkor feleslegesen parázol. Aki nem allergiás rá, annak olyan ez kb. mint egy szúnyogcsípés. Pihenj le és hagyd a felesleges parázást, attól csak rosszabb lesz...
2015. júl. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Kúrvára. :D

Sokmindent nem tudsz csinálni, ha allergiás vagy, égni meg viszketni fog, ecetes borogatást javaslok. x)

2015. júl. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
72%

én még anno mezítláb belefutottam egy méhecskébe...gondolhatod, mennyire kellemes volt:DDD

nagyon fájt, de később inkább már csak viszketett, és kicsi voltam, szóval nem annyira emlékszem, de asszem vmi hagymát tettünk rá, és attól jobb lett :D

2015. júl. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :-) Már megnyugodtam mert leszállt a duzzadás
2015. júl. 29. 08:22
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Ezek szerint nem vagy allergiás a méhcsípésre. Mármint akkor azonnal oltás kellett volna. Én 13 éve méhészkedek, hetente csípnek meg méhek. Legérzékenyebb terület a kézfej, arc és az intim zónák.

Ha még a jövőben megcsíp, nem kell pánikolni. Ha benne marad a bőrödben a fullánk, kés élével NYUGODTAN ki kell venni. Semmiképp se körömmel mert a fullánk végén lévő méreghólyagból csak még több mérget nyomsz a szervezetedbe, azaz még jobban feldagad.

Elárulom: az ecet semmit sem ér, csak büdös leszel tőle. Tegyél rá vizes zsebkendőt és csak súrold ha viszket, ne vakard.

2015. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: oltás nem kell... (én már csak tudom, allergiás vagyok a méhcsípésre)
2015. aug. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!