Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért fél a legtöbb ember a...

Miért fél a legtöbb ember a pókoktól? Mitől alakul ki az arachnofóbia?

Figyelt kérdés

Én is félek, ijesztőek nagyon. De úgy néhány százalék kivétellel szerintem mindenkiben ott van a félelem vagy az undor. Pedig ha belegondolunk azok is csak szimpla állatok csak nem 2, 4 vagy 6, hanem 8 lábuk és 8 szemük van. De a polipnak is 8 karja van és mégse polipfóbiás az emberek nagy többsége..

Miért félünk tőle? Sokak már a pók szótól is kiborulnak meg a legkisebb pókicáktól is, de miért? Valaki meg tudná ezt magyarázni tudományosan? :D


(remélem jól írtam az arachnofóbiát..nem szeretném beírni a Google-be hogy kiadjon egy rakat pókos képet :D)



2015. aug. 10. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinél más oka lehet. Van akit pók csípett meg, van aki sokat tévézik és ott mindig gusztustalan állatnak van beállítva, plusz a horrorfilmek. Nekem mondták azt is már, hogy félnek, mert rájuk ugrik. Van aki a kicsi és gyors állatoktól fél, na a pók is idetartozik. De lehetne még sorolni.


Szerintem egyszerűen csak nem ismerik és nem is hajlandóak megismerni őket.

Nekem nő létemre nincs semmi bajom velük.

2015. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Khm.. Én pont nem. Én inkább a repülő rovaroktól félek. Szúnyog, darázs, de még a légytől is félek valamilyen szinten (pl kocsiban). Szúnyogtól meg egyenesen rettegekek, mindig befogom a fülem este szinte, vagy magamra húzom a takarót, hogy ne halljam a hangukat ha véletlenül a közelemben lennének :) Bár az utóbbi időben egyre kevésbé félek tőlük, de ez mindig meg fog maradni..
2015. aug. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad. Undor. Személyszerint utálom, ha meglátok a falon ilyen soklábú lényt. Nemcsak a póktól, hanem a százlábútól is undorodom. Kulcs: SOK láb :D Félni inkább a darazsaktól szoktam, mert traumám van a szúrástól :\
2015. aug. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
divat lett
2015. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én kiskoromban megnéztem titokban egy pókos horrorfilmet. még óvodás,kisiskolás voltam.nagyon mély nyomott hagyott bennem

azóta kertes házban élek. a hosszú lábú vékonyakkal nincs bajom,de a szőrös rövidlábútól a hideg most is kirázott hogy rágondoltam.



szerintem ha nem nézem meg a filmet akkor semmi bajom nem lenne velük.de már mindegy,több mint 10 év után nem hiszem,.hogy ki tudom törölni a fejemből.

2015. aug. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert ronda, szőrös, csáprágós, sokszemű lény, és kicsit olyan "szörnyes" beütése van, ráadásul a pókhálós csapdája pluszban rátesz egy lapáttal, hogy véletlen nekimegy az ember váratlanul pluszban ilyesztő lehet.Ha belegondolunk hogy nézne ki nagyban, mondjuk egy méteres nagyságban egy pók, hát egy igazi szörnyeteg lenne. :D
2015. aug. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magukkal a pókokkal semmi bajom nincs, de a hálójuktól mindig is irtóztam.
2016. ápr. 16. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!