Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől alakul ki valakiben a...

Mitől alakul ki valakiben a pókfóbia?

Figyelt kérdés
pók, fóbia, arachnofóbia, iszony, mentálhigiéné

2013. júl. 2. 12:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Haha, rossz helyre írtam a kulcsszavakat. Na mindegy.
2013. júl. 2. 12:33
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem van pókfóbiám. Igazság szerint egy eseményre tudom visszavezetni a dolgot: 3 év körül lehettem és amikor felhajtottam a WC ülőkét, ott mászott egy pók, amit én hatalmasnak láttam és nagyon megijedtem tőle. ( Az életkort onnan gondolom, hogy csak annyi voltam, mert akkor laktunk még abban a lakásban).
2013. júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi úgy tanultuk, hogy egy gyerekkori trauma hatására alakul ki. Pl. ha egy kisgyerekre rászáll egy méh, aztán a gyerek nagyon nagyon megíjed és ezt nem tudja feldolgozni, kialakul a fóbia.

Nekem is van fóbiám kígyó. Emlékszem kicsi voltam és másszott egy kígyó az udvaron. A papa fogta és kidobta a kerítésen mert az udvaron voltak kiscsirkék. Lehet, hogy ez miatt alakult ki nálam a fóbia, tény akkor nem féltem tőle később viszont már igen.

Viszont én nem hiszem, hogy csak ez miatt alakul ki fóbia. Pl. ha valakinek repülés fóbiája van... Sok olyan van aki életében nem repült mégis kialakult a fóbia.

2013. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez érdekes volt. Hát igen, igaz... bár lehet, hogy az az ismeretlentől való félelem, vagy tériszony, vagy a filmek miatt kialakult félelem, mert sok olyan van, ahol lezuhan a repülő ugyebár... :D
2013. júl. 2. 13:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Igazad van végülis egy film is okozhatja.

Viszont érdekes, hogy nem magától a helyzettől kezd el félni az ember (pl. hogy megcsíp a méh) hanem a méhtől. Vagy nem a balesettől hanem magától a repüléstől. A másik ami nagyon furcsa, hogy pl. kiskoromban leforráztam a lábam, persze sokáig kerültem a forró vízet, féltem is tőle de fóbia nem alakult ki. Számomra furcsa miért alakul ki ennyire erős félelem az emberben. Meg maga a fóbia is szerintem érthetetlen betegség, tudom, hogy nem bánt a sikló, tudom, hogy állatkertben be van zárva a kígyó, de soha nem mernék a közelébe menni. Hogy lehet, hogy a félelem erősebb, mint maga a józan gondolkodásom?

2013. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Engem gyerekkoromban szájon csípett egy méhecske, de nem alakult ki fóbiám tőlük.

A pókoktól viszont iszonyodok.


Nem tudom igaz-e, de valahol halottam, hogy réges-réges-régen, amikor az őseink még fákon éltek, nagyon is volt félnivaló a pókoktól, mert a kicsiket rendszeresen elragadta. A mi pókiszonyunk ennek egy evolúciós maradványa.

2013. júl. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem szükséges, hogy pókkal történjen negatív élménye egy arachnofóbiásnak. Személyiség választja, ki mitől tart, és miért. Van akit a hiperszenzitivitás zavar, kétlem, hogy leégés miatt tartana valaki a fénytől.
2013. júl. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az előző jól írta, nem kell a negatív élmény ahhoz, hogy valakinek pókfóbiája legyen. A fóbiák irracionális félelmek és sokszor ok nélkül alakulnak ki. Az egyik ismerősöm például retteg a pillangóktól, pedig semmi negatív élménye nincs velük szemben és hát azért valljuk be, a pillangók elég békés jószágok. :D

A tévében meg egyszer láttam egy műsort, amiben fura fóbiákról volt szó, és volt benne egy nő, aki az őszibarackoktól félt. Sírva szaladt el, amikor behoztak a stúdióba egy barackot. Hát van ilyen... :D

2013. júl. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Professzor :D válasza:
xD öszibarack :P például énnekem darázs fóbiám van mert egyszer kiskoromban benyultam a darázsfészekbe mer olyan izgalmas volt xD azóta már a zümmögéstől félek a csipéstöl meg egyszerüen rettegek :/ :)
2013. júl. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Férjem válasza a fenti kérdésre: A PÓKOKTÓL XD
2013. júl. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!