Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Méhekkel van tele a hálószoba,...

Méhekkel van tele a hálószoba, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 2 napban 3 méhet/poszméhet találtam a szobában, éltek, de lassúak voltak nagyon. Nem tudom, honnan jönnek. Mivel allergiás vagyok a csípésükre, gyors megoldás kellene.

2016. jan. 19. 21:47
 1/6 A kérdező kommentje:
És az is érdekelne, hogyha egész nyáron nem volt egy sem benn, akkor most télen hogy-hogy előjöttek.
2016. jan. 19. 21:53
 2/6 anonim ***** válasza:

Például a tüzifával lehet bevinni rovarokat. A fa réseiben elbújtak a hideg elől. Odabent a melegben meg számukra megjött a tavasz.

Ha allergiás vagy rájuk akkor mást kérjél meg a családból hogy távolítsa el.

2016. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért a tömeges megjelenésük ilyenkor nem várható. Azt az egy-kettőt meg el lehet intézni. Vagy kihajtod őket a hidegbe és elpusztulnak.
2016. jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tetőtéri a szoba?
2016. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szabóméhészet ***** válasza:
100%

Félni nem kell tőlük.egész biztosan nem háziméhek,hiszen azok most a minuszokban a kaptárjaikban vannak lassan 3hónapja(múlt héten volt 3 nap félórányi repülés a plusz 10fokban délben).

1, a poszméhre keress rá a googlén(a képére hogy néz ki).ha poszméh(nagy szőrős,fehér-fekete-vörös) jött elő,az egy áttelelő poszméh anya(laikusoknak tévesen "királynő") tereld bele egy papirdobozkába,és tedd hűvös helyre hogy visszadermedjen(mint az áttelelő sünök,medvék).de úgy hogy kb március elejére ha az idő eléri a plusz 10fokot ki tudjon szabadulni hogy megalapithassa a kolóniáját.mivel az élelmedhez fognak hozzájárulni(gyümölcs,lucerna stb takarmányok hogy hús kerülhessen az asztalodra)


2,ha magányos méh(lucerna méh,bundásméh,bányászméh) a teendőd ugyanez.a saját élelmed vonod meg ha elpusztitod


3,ha darázs...itt mint méhész mondom azt hogy taposd agyon,mint kertész,gyümölcstermesztő mondom azt hogy óvd,hiszen a kártevőket pusztitják


ezt az allergiás butaságot meg hagyjuk már.a városi puhány lét,meg az adalékokban bő étrend(E111 és társai) az oka hogy allergiás vagy,nem az hogy sose csipett meg se méh,se darázs :)))))

2016. jan. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem vagyok városi, bocs. És nem hiszem, hogy 10-20 méh elpusztítása gondot okozna a faunában, mivel az anya akkor is életben marad, hiszen nem találjuk. És nagyapám méhész volt, szóval nem egy, nem két alkalommal lebegtem a sír felett, mert megcsíptek a méhei. Nem ilyen városi legendás adalékanyagok miatt nem bírom a méhek fajidegen fehérjéjét...-.-
2016. jan. 25. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!