Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ha a fáraóhangyák nagy ívben...

Ha a fáraóhangyák nagy ívben tojnak a fáraóhangya irtószerre, mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
2016. márc. 28. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Lakás átforgatása fészkek után, Chemotox spray-el sarkok, csövek, közmű vezetékek átfújása. Ez akkor is ől ha 2-3 nap múlva arra megy, szóval nem szabad felmosni.

Én anno azt hittem kiirthatatlanok, de módszeresen sikerül megszabadulni tőlük.

2016. márc. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó, megpróbálom. Arra gondoltam még, hogy betömöm a járataikat, de akkor nem kezdenek el fúrni másikat?
2016. márc. 29. 00:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek rendszerint nem fúrt lyukban élnek hanem valami mögött, vagy alatt. Ráadásul rendszerint 2-3 egymástól független fészek is lehet a lakásban+átjárnak a csöveken panellakás esetén.

Ezért jobb méreggel lefújni az útjukat.

2016. márc. 29. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

A baj az hogy a mérgekkel mérgezed magadat is. A hangyák ellen a legjobb módszer, ha veszel egy krétát, és erősen rajzolsz egy csíkot, hogy honnan már ne zavarjanak.


Ez persze, nem teszi fölöslegessé, hogy a fészket ne irtsd ki de valószínű hogy elérhetetlen helyen van. HA sikerül megtalálni a királynőt, és azt elfogni, akkor nyert ügyed van. Hatalmas nagy és lomha. Arra hogy honnan jönnek, rá lehet jönni, követni az utat: előbb kiszórni egy kis cukrot, akkor visszakövetheted!


A krétaporon ha át is evickélnek, az beleragad a testükbe, és bizony fájdalmasan karcolja őket, míg aztán mozdulni sem tudnak!

2016. márc. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A sima hangyák ellen meglepő módon a fahéj kitűnően működik. Pár évente megjelennek, ekkor elmegyek a boltba, veszek egy 4-5 zacsi olcsó fahéjat, aztán ördögűzés jelleggel felhintem a házat. Másnapra nyomuk sincs. :) (Érdemes kipróbálni, ha a vonulási útvonalukra öntöd és elkezdenek fejvesztve menekülni, akkor jó nyomon vagy.) Én sem szeretem a mérgeket, de használ a porcukor-szódabikarbóna keverék is. Az előbbi miatt megeszik, az utóbbi a gyomrukban gázt fejleszt és jó eséllyel kihalnak.
2016. ápr. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A fáraóhangya írtását szerintem jobb ilyenre szakosodott cégre bízni. Nálunk a társasházban is megjelentek egyszer a lakásokban. Kijöttek a cégtől és kiirtották. Az a módszerük, hogy kifújnak valami szert a hangyák útjaira, amit azok bevisznek a királynőnek, aki megkajálja és terméketlen lesz tőle és így egy-két hónap alatt kipusztul az egész banda. Nagyon fontos, hogy ha hangyát látsz ez alatt az idő alatt, akkor ne öld meg, ne fújj ki mérget rájuk, mert azzal megakadályozod, hogy bevigyék a királynőnek a terméketlenítő szert és akkor újra szaporodni kezdenek
2016. ápr. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A Tengerész ***** válasza:
Én megküzdöttem velük és sikerült kiirtani őket, de sokáig tartott. 1. Nem hat a szer azonnal, nekem hónapokig tartott amíg elfogytak. 2. Nem a javasolt módon használtam, tehát zacskócska sarkát levágva reménykedni benne, hogy majd belebújnak és elhordják megetetni vele a jó qrva anyjukat, na ez nekem se működött. Én leraktam papírdarabokra kis méz, lekvár pöttyöket és mellé, illetve rászórtam kevés szert. Akkoriban a neve "Combat" volt a fáraóhangyairtónak és a bábolnai szakboltokban árulták, sajnos azóta Bábolna megszünt. Nem volt látványos a fogyás, de a végén elmúltak a férgek.
2016. ápr. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző válaszolóval teljes mértékben egyetértek, a kiirtásuk tényleg egy türelemjáték. Én fél éve költöztem panelba, és akkor szembesültem azzal, hogy ilyen lények egyáltalán léteznek. Sokkal rosszabbak, mint a normál hangyák. Nálunk a konyhában fészkeltek, a plafon szélén, és szinte minden szekrényben előfordultak, ha pedig valami kaja kint maradt a konyhapulton, rövid időn belül betámadták. Én a Protect fáraóhangya-irtó csalétek nevezetű cuccal kezdtem az irtást, és a falon arra a részre ragasztottam őket, ahol általában több hangya mászkált. Miután az elsőt kiraktam, napokig hosszú, tömött sorokban kígyóztak lefelé a fészek és a csali között, vitték a kaját a királynőiknek. Hónapokig tartott, mire az összes megdöglött. Sokszor úgy látszott, nemhogy fogynának, csak egyre többen vannak, aztán egyszer csak gondolom hatni kezdett a szer és eltűntek. Utána pár hétig még találkoztam 2-3 magányosan cirkáló példánnyal, de utána azok is eltűntek.
2018. márc. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!