Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elleptek minket a fáraóhangyák...

Elleptek minket a fáraóhangyák! Szólnátok a tulajnak?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk be az új albérletünkbe, az első nagytakarításnál vettem észre, hogy a konyhában bizony durva hangya áradat mozog... Hányingerem van tőlük már most. A takarítás után azonnal (még aznap) vettünk Protect hangyacsapdákat, kifejezetten fáraókra, kitettük őket és szét is hordták, viszont olyan mértékben fogy, hogy 3 naponta újat kellene vennünk úgy tűnik.

Egy helyen láttam eddig csak ilyet a városban, ott 1250 forint, ami azért ilyen gyakorisággal egy kicsit luxus szerintem, mindemellett pedig gusztustalan, hogy mindenhol másznak, bár ha biztos lennék a hatásában lenyelném...

Ha csak egy-két dobozról lenne szó (most tartunk a másodiknál még csak, de ez is rohamosan fogy), akkor természetesnek érezném, hogy ezt bevállaljuk és fizetjük mi, de ha több lesz, akkor jogosan várnék el némi "kompenzációt" a már-már élhetetlen körülmények miatt?

(Mindenben benne vannak. Semmit nem lehet elöl hagyni, másznak a mosogatóban, a kétszeresen becsomagolt kenyérhez is bejutnak a zacskóba, a mosott edényeken, a konyhaszekrényen... Elegem van belőlük!

Ti szólnátok a tulajnak, illetve elvárnátok, hogy ő intézze az irtást? (szakemberrel, vagy azzal hogy állja ezeket a vackokat, mindegy)

Tulajként ti elfogadnátok egy ilyen "panaszt" és segítenétek?



2013. nov. 1. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem is voltak, én mondjuk nem szóltam, mert szerintem az én dolgom, de ez szerintem egyedi döntés kérdése.

ne aggódj, ha beáll a hideg, el fognak tűnni. egyébként én 2 csapdát tettem ki, persze annak idő kell, mire megeszik, viszont amikor már eluntam a dolgot, akkor kipakoltam a konyhát, kb üresre, és minden rést befújtam hangyairtóval, kiszellőztettem, letöröltem mindent, és visszapakoltam...nagy meló volt, de megérte, mert lekopogom, azóta nincsenek!

kitartást!

2013. nov. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Teljesen kipakolni sajnos nem tudjuk a beépített bútorok miatt, de azelőtt volt a nagytakarítás, hogy beköltöztünk volna teljesen, így akkor is kerültek fel a csapdák.

Csak azért nem érzem "saját problémának", mert a hangyák voltak itt előbb, mint mi.

Rengeteget olvastam a témáról és végülis azon az állásponton vagyunk a párommal, hogy még egy dobozt állnánk még, illetve ha nincs változás, a réseket befújjuk Biokill-el, de ha az sem, akkor passz és némi panasszal fordulnánk a tulajhoz, mert ez így nem állapot. Nem tudom elviselni ezt egyszerűen!

Viszont ez az első albérletünk, így nem ismerjük az íratlan szabályokat, hogy mit "illik" nekünk állni és mi az amiért már szólni lehetne. Nem érzem magamat kukacoskodónak, de ez sok. Remélem ez a vacak hat.

2013. nov. 1. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Most olvasom, 2 hónapja írtad, a hangyaírtó nagyon jó, de a királynőt teszi meddővé, így - már pontosan nem emlékszem, pár éve kellett csinálnunk - 6 hét vagy 3 hónap alatt tűntek el, szűntek meg.


Elég pocsék, hogy mire kiírtod a hangyákat, jönnek a csótányok, mire azokat kiírtod, jönnek a zöld bögöly-legyek, mire túlesel rajtuk jönnek /liszttel, búzadarával vagy tésztával/ az "étkezési" molylepkék.. Mire kiirtjuk őket, nem tudom mi lesz a következő csapás... :((

2014. jan. 4. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na ezért kell olyan pont a szerződésbe, hogy ha olyan zavaró körülmény merül fel, ami a lakás átadásakor már fennállhatott (bunkó, zajos szomszéd, rovarok, egyéb), de a tulaj erről nem tájékoztatott, a szerződés semmissé válik, visszajár a kaució és ágyő.

Ha szólsz neki, akkor mondhatja azt is, hogy soha nem látott hangyákat ott azelőtt. Én tulajként már eleve tudtam volna a hangyákról (nem egyik napról a másikra jelennek meg valahol a rovarok) és szóltam volna, vagy már előre intézkedtem volna, hogy ne egy hangyabolyba költözzön a bérlő.

2014. jan. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A tulaj biztosan nem látott ott hangyát, mert több kiadó lakása is van, gyakorlatilag ezekből él. Sosem lakott ott. Hogy előző lakók tettek-e panaszt rá, azt nem tudom.

A csapdázást meguntuk, körbefújtunk minden Biokillel (szó szerint, minden rést a falakon) és azóta szerencsére eltűntek. Egyet-egyet látok néha szédelegni erre-arra, de ez már igazán haladás. Tudom, hogy nem tartós megoldás, de mivel albérlet szerencsére ez nem is érdekel. 3 hetente fújkálunk a biztonság kedvéért és amióta eltűntek ezek a dögök határozottan jobban is érezzük magunkat. :)

2014. jan. 4. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!