Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pontosan hány lába van egy...

Pontosan hány lába van egy százlábúnak? Nekem azt mondták, hogy nem száz! Meg különben sem férne el rajta 100 láb! De akkor ez becsapás? Hány lába van?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 23. 09:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Mindegyiknek annyi lába, ahány lyuk a nadrágjában.
2016. ápr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
google-zz egy képet róla és számold meg.
2016. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Hú, de jó, hogy ennyi témához értő válaszoló jár erre, fantasztikus, lenyűgöző a biológiai tájékozottságotok.

Aki csak a guglira tud hivatkozni, minek jár ide? A guglira bárki tud hivatkozni.


De most én, aki nem értek a biológiához, megmondom a választ, mert az első két válaszoló nem ért hozzá:

A lábak száma 15-101 pár között van.

Csak ha nem értenek hozzá, minek válaszolnak... szánalom.


Igen, lehet akár 100 lába is. A lényeg, hogy soklábúak, nem 2 pár vagy 3 pár lábuk van, hanem minimum 15 pár.


A guglira hivatkozók meg számolják meg, hány weboldal létezik összesen a világhálón.

2016. ápr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
7%
De ha nem értesz a biológiához, akkor minek írsz választ olyan kérdéshez, amiről lövésed sincs? Na és mi alapján higgyen neked bárki is?
2016. ápr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

4. Mert pl. utána tudok nézni, nem úgy mint mások.

De felesleges volt, mert lepontoztak. A hasznos választ lepontozzák. Sok marha barom.

2016. ápr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%

És hol néztél utána?

Csak mert forrásmegjelölés nélkül pont annyira hasznos a válaszod, mint a Google-ös vagy a 100 folk celsiusos...

2016. ápr. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Olvastam a válaszokat és akkorát röhögtem! Hogy tudtok összeveszni azon, hogy hány lába van egy százlábúnak? De köszönöm. Egyébként, azzal, hogy azt írtad,nem tudom, hányas számú emberke, hogy 15 pártól 100ig kb. (vagy nem tudom, mit írtál), nem írtál sokkal többet a többi embernél. Viszont akkor a százlábúak ennyire különböznek, hogy még a lábuk száma sem egyenlő? Egyébként minden ötlet jó, amit írtatok, csak nem akarok százlábúakat nézegetni google- n. De köszönöm. :D
2016. ápr. 24. 10:32
 8/13 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=seq0hr726cA



A megoldáshoz figyelembe kell ám venni, hogy ezek nem igazi "lábak", olyan értelemben, mint a rovarok ízelt lábai, vagy a magasabb rendű állatok végtagjai.

Inkább egyfajta kitüremkedések, amikkel kúszik-mászik, - szóval inkább a giliszta tömlőihez hasonló, csak kisebb kinövésekkel.

2016. ápr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 sadam87 ***** válasza:
100%

A 3. válaszoló valószínűleg a magyar wikipedián kereste ki a választ (én legalábbis itt találtam ez az adatot). Sajnos a válasz (legalábbis a felső határra vonatkozó) nem pontos. Annyi mindenképp szóljon mentségéül, hogy elég sokféle adat kering az interneten, sajnos n sem tudom melyik a legpontosabb.

Az angol wikipedia alapján a lábpárok száma 15 és 177 között változik.

[link]

Brehm-nél a maximum még 173 pár volt (valószínűleg azóta találtak új rekordert).

[link]

A bugguide-on ugyanakkor max. 191 párról írnak.

[link]

Szerintem talán az első lehet a pontos, de összességében a fenet tudja. Az biztos, hogy egy (ép, kifejlett) százlábúnak legalább 15 pár lába van. Egyébként a legtöbbre ez a szám jellemző (pl. barna százlábú, pókszázlábú). Ugyanakkor az is látható, hogy lehet száznál több is.

A 3. válaszoló akkor viszont egyértelműen téved, amikor azt írja, hogy egy százlábúnak lehet pont száz lába. A lápárok szám ugyanis náluk mindig páratlan, így nem lehet 50 pár lábuk (természetesen akkor igen, ha egy 51 pár lábúnak kitépjük két lábát, de az milyen volna már... :D).


"De akkor ez becsapás?"

Akár az is lehetne. :) De feltételezem nem azért így nevezték el őket, mert direkt át akarták verni az embereket. A százas szám itt nyilván csak arra utal, hogy nagyon sok lábuk van. Az a név viszont szerintem nagyon hülyén hangzott volna, hogy "háromszázötvennégy-lábú".

2016. ápr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 sadam87 ***** válasza:

#Zolly the Jolly

"ezek nem igazi "lábak", olyan értelemben, mint a rovarok ízelt lábai"

Ezek pont ugyanúgy ízelt lábak, mint a rovarok ízelt lábai (nem véletlen, hogy a százlábúak is az ízeltlábúak közé tartoznak).

2016. ápr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!