Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen bogár lehet?

Ez milyen bogár lehet?

Figyelt kérdés

Nem túl jó képek de talán kivehető. Többször találtam már ilyet az ágyban, de szerintem nem ágyi poloska. Ennek van szárnya és néha láttam már repülni is. Inkább olyan mint a kenyérbogár, de az meg mit keresne az ágyban meg az ágyneműtartóban, amikor a kamrában meg nincs?


[link]


[link]


2016. jún. 14. 09:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ez olyan lisztbogárszerűnek tűnik. Repül?
2016. jún. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ritkán de igen. Még akkor se nagyon amikor csesztetem csak simán elmászik.
2016. jún. 14. 09:51
 3/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
A lisztbogarak hosszúkásabbak, kenyérbogárhoz már jobban hasonlít, de attól meg kerekebb(nek tűnik).. Mekkora volt?
2016. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen a lisztbogarat én is hosszúkásabbnak látom, még a dohánybogárra gondoltam. Pici, kb 2 mm. Teljesen olyan méretre meg színre mint a lenmag, ha lepotyog zsömléről valahová mindig a frász rám jön, mert azt hiszem, h ez a bogár az.
2016. jún. 14. 15:28
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem nem csíp, eddig legalábbis nem fedeztem fel csípéseket soha. Illetve nem tömegesen vannak jelen, mindig csak random találok meg egy egy darabot. Egyszer volt a függönyön is de legtöbbször az ágyon mászkál. Ha összenyomom nem büdös ha ez számít vmit a beazonosításánál. :)
2016. jún. 14. 15:33
 6/11 A kérdező kommentje:
Meg az fura, hogy nem csak nálunk, hanem pl Nagyanyámék lakásában az ágyneműtartóban is találtam egyet élve, egyet meg megdögölve pedig a lakás több mint egy éve üres és semmi kaja nincs már ott.
2016. jún. 14. 15:35
 7/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Elképzelhetőnek tartom, hogy valamelyik faj a Dermestidae családból, porvafélék, szerves anyagokkal táplálkoznak.
2016. jún. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Fú nagyon köszönöm, sokat segítettél nézelődtem a googléban a Dermestidae család bogarai között és azt hiszem megtaláltam. Attagenus smirnovi angolul vodka beetle vagy carpet beetle és azt írja az angol wiki, hogy szőnyeget, bőrt, pamutból készült anyagot és szőrmét zabál. Így most már érthető, h miért az ágyban tevékenykedik. Amúgy néztem a lárváját és tuti h ez az, mert ugyanilyen csíkos bőrke maradványokat találtam.

Nem tudod esetleg ennek mi a magyar neve, mert nem találok róla semmit.

Egyébként a múltkor olvastam egy kérdést pókokról, -fogalmam sincs hogy kötöttem ott ki :)- és a Te válaszod megmosolyogtatott, mert vmi olyasmi volt a kérdés, hogy kezdőnek milyen nem agresszív madárpókot javasoltok és Te felsoroltál egy párat, mire hozzátetted az egyikhez, hogy "ez is nagyon aranyos". :) Én mint pók meg bogáriszonyos nagyon jót nevettem ezen, tetszett. :)

2016. jún. 14. 22:10
 9/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Elborult természetszerető vagyok, nekem a pókok is jó arcok, pedig arachnofóbiás voltam jó ideig. :D

Egyébként nem tudom, elég népes család és szerintem nincs minden fajnak magyar neve, viszont lárváról határozni kb. lehetetlen őket. Rengeteg faj lárvája nagyon hasonló, még akkor is, ha az ember azt hinné, hogy egyedit talált közöttük (mint pl. én idén télen, aztán találtam vagy 5 fajt aminek ugyanúgy néz ki a lárvája..). A legtöbb fajnak, főleg a házakban is élőknek ugyanolyan hosszú, csíkos, szőrös lárvája van. Viszont a faunaeur (www.fauna-eu.org) szerint a smirnovi nem él nálunk, bár Románából és tőlünk északabbról kb. mindenhonnan jelzi, szóval fene tudja.. A családot mindenesetre tartom, szerintem porvaféle lesz, de hátha jön majd valaki tőlem hozzáértőbb ember is.

2016. jún. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ahhoz hasonlított a leginkább google képek szerint. De tényleg marha sokan vannak. Esetleg Attagenus unicolor, de az mintha sötétebb lenne. A honlap szerint az él nálunk is. Mindegy is a lényeg, h tuti nem ágyi poloska. Ugye tuti nem?:D Különben az ágyi poloska 1-1,5 év éhezést kibír szerinted?

Nem hiszem, h itt van olyan aki nálad jobban ért a bogarakhoz. :)

A neved különben a rettegett magyar fanyüvőről kaptad?:))

2016. jún. 14. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!