Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi lehetett ez a darázs vagy...

Mi lehetett ez a darázs vagy bogár? Máig nem mehgy ki a fejemből.

Figyelt kérdés

Szóval a történet az, hogy rokonoknál mustot csináltunk ősszel.

Voltak hordók amibe már kész volt a must, és voltak amelyekbe még szőlő volt.

Rokonék bementek, én kint maradtam az udvaron.


És ekkor láttam meg.


Egy darázs színű hatalmas repülő bogár, a potroha nagyon nagy, és függőleges "testtartással" repült. Ott ólálkodott a hordók körül, de nagyon megijedtem tőle, mert ilyen nagy "darazsat" (már ha az volt) még soha nem láttam.

Se lódarázsra se kecskedarázsra nem tippelek, mert mindkettőnek a potroha is kisebb és nem "függőlegesen" repül.



Mi lehetett ez? Valami ritka darázsfaj? Vagy a darázs királynő?


Mert 100% hogy "függőlegesen" repült, mert sztem a potroha nehéz volt, de az is hatalmas volt.

És darazsakra emlékeztető színezete volt, ha jól emlékszek sárga alapon fekete csíkok.



Mi lehetett ez?:S


2012. dec. 12. 00:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Lódarázs? Amúgy szemészeten mikor voltál utoljára?
2012. dec. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Lehetett a lódarázs királynő, az áttelel, a többi elpusztul ősszel.

[link]

2012. dec. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Nos, nem bánom hogy én olvastam el a kérdésedet.Kérlek szépen kedves kérdező, én tudom hogy mit láttál, és igazad van,jól érezted :) ...nem lódarázs volt :)

Amit láttál, annak a neve darázslepke.Elég ritkán lehet látni ezt a lepke fajt.Nézd meg ezt a linket,itt van róla egy kép,és írnak is róla érdekes dolgokat. :) Feltüntetik benne hogy össze lehet keverni a lódarázzsal, ezért láttad lódarázsnak :)nem beszélve arról hogy tényleg nagyobb a potroh része mint a ló- vagy kecskedarázsnak :) Én sokáig a darazsak tanulmányozásával foglalkoztam, benne vagyok a témában.

Tehát itt egy link amit megnézhetsz róla:

[link]


És hogy 100%-osan megerősítsem a válaszomat, és ezzel magyarázatot is adjak a "függőleges" repülésre, feltöltöttem egy képet róla,hogy lásd, tényleg függőleges testtartásban repül.

[link]


Remélem kielégítő választ kaptál :)

2012. dec. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor ez lehetett, és ez csíp vagy csak szimplán lepke?


Egyébként az "enyémnek" hatalmas volt a potroha, még az övüknél is nagyobb, de akkor csak megszívta magát?

2012. dec. 12. 08:57
 5/11 anonim ***** válasza:

hm két öves pihelégy

[link]

2012. dec. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Kérlek szépen, a pihelégy, aminek darázs mintázata van, nem függőleges tartásban repül.Darázslepke volt az amit a kérdező keresett.
2012. dec. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nem beszélve arról, hogy a pihelégy 3-ad akkora mint a lódarázs.A lódarázs és a darázslepke mérete megegyezik, sőt, a darázslepke potrohja jóval nagyobb mint a lódarázsé és függőleges tartásban repül.Tehát tuti hogy a darázslepke volt.
2012. dec. 13. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2012. dec. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6/8 7/8 8/8

bocsánat egyszer láttam pihelegyet azt nem tudom ez jutott az eszembe a leírás alapján

de az meg üvegben volt...phu repüléséről nem tudtam volna elnézést

2012. dec. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sippara ***** válasza:
Aztak*rva :O soha a büdös életben nem megyek szabad levegőre :O Kedves kérdező, szabad tudni, hogy merrefelé láttad?
2012. dec. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!