Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Tegnap csináltam egy hangyafar...

Tegnap csináltam egy hangyafarmot befőttesüvegben. Mikor kezdenek ásni a hangyák?

Figyelt kérdés

Egy internetes leírás alapján csináltam egy olyan hangyafarmot, hogy egy nagyobb befőttesüvegben van egy kisebb, bezárt, üres befőttesüveg, és a két üveg közötti kb. 1 cm vastag rész földdel van megtöltve. Így ezen az 1 centis részen kell majd ásniuk és könnyebb megfigyelni az alagutakat, mert közelebb lesznek az üveg széléhez.


Az üveg teteje felé hagytam egy kb 2 centis üres helyet és lezártam az üveget kilyuggatott tetővel.


Szedtem bele két királynőt, az egyiknek még van szárnya, a másiknak nincs, 1 hímet és kb. 10 dolgozót, ha jól látom kerti feketehangyák, a Lasius Niger fajba tartoznak.


Raktam be nekik 1 szem málnát enni.


Ezt tegnap délután raktam össze, ahogy látom jól elvannak, de a két királynő még nem kezdett le leásni, a felszínen vannak, csak valamelyik dolgozó fúrt egy pár centis, nagyon magasan lévő alagutat.


Mikorra várható, hogy mélyebbre is lefúrnak, és főleg, hogy a királynő beássa magát?



2016. jún. 22. 14:06
1 2
 11/12 elwera ***** válasza:
Nálam a hangyák nem eszik a gyümölcsöket annyira. Inkább a húsokra jönnek, májkrémre, és szeretik a fagyasztott halkajákat is pl mysis, krill, darált kagyló. Nekem nincs hangyafarmom, csak a lakásba előfordulnak néha a hangyák.
2016. jún. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Rendelj hangyákat, direkt farmra, netről
2016. jún. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!