Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Könyörgöm mentsetek meg....

Zombienyul kérdése:

Könyörgöm mentsetek meg. Hangya invázió (? )

Figyelt kérdés

Nagy bútorozásban voltunk és valamilyen szekrénnyel behozhatott párom egy egész hangya familiát. Ellepték a szőnyeget és az asztalomat most is mászkálnak rajtam és nem bírom tovább kikészítenek idegileg...


Még másnap mikor feltűntek a hangyák szépen megálltam a szoba közepén és amennyit csak láttam levadásztam, de semmit sem ért, ezek újra teremtődnek esküszöm..


Anya tanácsolta, hogy tegyek mézet kupakba, mert ráfognak menni és bele is ragadnak. Nem tartottam túlzottan jó ötletnek, de egyefene egy próbát megér alapon. Nem csináltam vele semmit, szépen kieszegetik a mézet a kupak tetején állva...


Mit tehetnék velük? Valami házi praktika???



2016. jún. 24. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani a sütőpor jórájuk. Kiszórod, megeszik és bekrepálnak. Én mondjuk még nem próbáltam, de állítólag jó. Lakásba jók még a hangyairtó spray-k is (azt pl. kertbe nem lehet) Ami nekem bevált az a hangyairtó csalétek volt. Kis, szórós dobozban van mint a hintőpor. Valami kertészetes boltban vettem.
2016. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Fújd le őket légyirtóval.Ha sütőport szórsz ki Elvileg elriasztja őket.De nem tudom ez mennyire hatásos.
2016. jún. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy bútorral jöttek. Vegyél hangyairtó sprét és szórd meg mindenhol a fal mentén.

Eső lesz, ilyenkor rajzanak a hangyák.

2016. jún. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld pacsi.

A szódabikarbónát mindenképp kipróbálom és üzenetben kaptam egy tippet, hogy ecetes ruhával mossam át a bútorokat, mert utálják a szagát.


Rovarírtókat legeslegvégső esetben szeretnék használni, mert az asztalomat is belepték meg padlószőnyeget mindent és ha lehetséges jobb lenne sima ártalmatlan dolgokkal elzavarni, vagy legyilkolni őket :D Nagyon idegesítőek. Rögtön letámadnak mindent.

2016. jún. 24. 23:40
 5/9 Antikzsolt válasza:
Hétköznapi só is jó rájuk.
2016. jún. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tehát jól értem, hogy valamelyik bútorban vannak?

Akkor nem házipraktika kell, hanem fogni a fertőzött bútort és megkeresni benne a bolyt, vagy szimplán kivágni a fenébe úgy ahogy van.


Ha meg már sütőporra meg ilyen butaságokra szórod a pénzt hangyák ellen, akkor meg már vehetnél igazi rovarölő készítményeket, egész arzenál áll a rendelkezésedre.

2016. jún. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet vegyszerrel is, persze, csak van, aki nem szeretné magát is mérgezni kényelemből :)

A sütőpor tökéletes, én már használtam. Közvetlenül rászórtam a bolyra egy nagy kupacot, másnaptól egy db hangyám sem volt, pedig előtte nyüzsögtek.

Összesen 120Ft-ot költöttem, az azért kicsit olcsóbb, utolsó :D

2016. jún. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, csak hát a sütőporral az a baj, hogy vagy működik vagy nem. Aztán ha nem eszik meg (mert bőven van ilyen), akkor aztán szórhatod kiló számra.... sőt, igazából ha tudod, hogy hol van a boly, akkor minek sütőpor? Fogod és kiásod és ennyi (mert gondolom nem házon belül van, másképp nem tudnád a bolyra szórni).
2016. jún. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

NA mindenki!!! Örömmel jelentem, hogy az invázióm megszűnt és mindez az ecetnek köszönhető!


Csináltam egy nagy porszívózást, majd ecetes vízzel mindent átmostam, egy darab kis mocskot sem látok már 3 napja ! :)

2016. jún. 27. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!