Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen fajta pók? Hím vagy...

Ez milyen fajta pók? Hím vagy nőstény?

Figyelt kérdés

A konyhában találtam.


[link]


[link]


Farkaspókra tippelek (remélem), esetleg remetepók vagy zugpók. Nem értek hozzájuk.

Legyeket evett idáig, meg kaszáspókokat. Mit eszik még? Tücsök, lisztkukac?



2016. júl. 29. 13:41
 1/7 A kérdező kommentje:

Ha esetleg elengedném, hová érdemes? Hogy jó élete legyen... Xd

Féltem szegényt.

2016. júl. 29. 14:39
 2/7 sadam87 ***** válasza:
Valószínűleg réti farkaspók, esetleg valami hasonló faj.
2016. júl. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szerintem is farkaspók, és nőstény. Azóta találtam egy hímet is, az méretben kb. negyede.


Lehet jobb lenne, ha elengedném őket, csak fogalmam sincs hová lenne érdemes. Állatkereskedésbe nem veszik be, azt mondták védett...

2016. júl. 30. 16:20
 4/7 sadam87 ***** válasza:

"Azóta találtam egy hímet is, az méretben kb. negyede."

Biztos, hogy ugyanaz a faj? Ha az emlékezete jól csal, a farkaspókoknál nem olyan nagy a nemek közötti eltérés (méretben).

"Állatkereskedésbe nem veszik be, azt mondták védett..."

Hehe... Ezt nem tartom túl valószínűnek. A hazai farkaspókok közül csak három faj védett (a két cselőpók és az európai ál-kalózpók), ezekre nem hasonlít (amennyire látom a képen). Valószínűleg nemes egyszerűséggel nem értenek hozzá, és nem akarják átvenni.

[link]

Még egyszer mondom, valószínűleg egy sima réti farkaspókról (Hogna radiata) van szó.

[link]

"Ha esetleg elengedném, hová érdemes?"

Kertbe, útszélre, rétre, erdőszélre. Valószínűleg nem fog szívbajt kapni. :)

2016. júl. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm! :)

Lehet csak fiatalabb példány, azért kisebb.

2016. júl. 30. 17:21
 6/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyesmi a kisebb, a csápjairól gondoltam, hogy hím.

2016. júl. 30. 17:49
 7/7 sadam87 ***** válasza:

A hímeknél a tapogatóláb vége nagyobbodott meg, és alakult kvázi párzószervvé. A pókoknak nincs csápjuk.

Ha ilyen volt a tapogatóláb, akkor biztos hím. Ha hasonlított a másikra, akkor lehet, hogy tényleg ugyanaz a faj. (De ha ilyen a tapogatóláb, akkor kifejlett hímről van szó.)

2016. júl. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!