Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ilyet még nem láttam. Milyen...

Ilyet még nem láttam. Milyen darázs lehet ez? Képpel

Figyelt kérdés

Egy rózsa tövében fúrt magának lyukat, napokig dolgozott, leveleket vitt a lyukba, aztán eltűnt. Kíváncsi voltam, mi maradt utána, kicsit megpiszkaltam a földet, és ezt találtam :

[link]

A "darázs" sötétebb színű volt, mintha egy vékony szőrgallér lett volna a feje körül. Semmit sem találok róla a neten.. Sajnos csak videó van róla (nem láttam még darazsat téglalapra rágott levelet a föld alá betuszkolni..:D) amit nem tudok hova feltolteni.


2016. aug. 14. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg amit láttál az egy fürkészdarázs féle volt. Vékony volt a potrohája?
2016. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, tömzsi volt, olyan hosszú volt, mint egy nagyobb légy. Nem volt benne sárga, de nem volt fekete sem. Amiért azt gondolom, hogy darázs, az a kicsit szőrös gallérfélesége
2016. aug. 14. 15:32
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, megneztem a videót, a potroha volt sárga -fekete csíkos. De nem vékony a teste
2016. aug. 14. 15:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem bántásból, de szerintem ne tedd tönkre, amin napokig dolgozott a darázs... Lehet, h fészket készített petelerakáshoz? Az utódok kikelési esélye csökkenthet, ha feltúrod rejtekét - már ha peték. De javíts ki, ha tévedek.


Ha más célból készítette, akkor is dolgozott rajta napokat, szóval szerintem óvd a munkáját. :)

2016. aug. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
A leveleket művész- és szabóméhek is gyűjtik így, ha jól tudom. Annyira nem értek a hártyásszárnyúakhoz, hogy megmondjam, mi csinálta, de fürkészdarázs biztosan nem, azok paraziták, a lárváik élő rovarokon belül fejlődnek.
2016. aug. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Isten őrizz, hogy tönkretegyem :) gondosan visszatettem neki, ahol és ahogy volt. Szerintem is úgy néz ki, mintha lárvákat őrizne ott, de ilyenről még csak nem is hallottam. Köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 14. 16:59
 7/8 A kérdező kommentje:
Rákerestem, a szabóméh lesz az :)
2016. aug. 14. 17:02
 8/8 anonim ***** válasza:
...de szerintem ha a szaknévsort tovább rágicsálod, akkó' meglesz az is, hogy Szabóné Méh Kovács Gizella Gazella. ;) Örülök, h gondosan visszatakartad a kuckóját. :)
2016. aug. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!