Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Méhek tartásának szabályozása,...

Méhek tartásának szabályozása, megszüntetése?

Figyelt kérdés
Van egy olyan probléma, hogy a város szélső területén, de még a város területén belül, egy lakóparkban magánszemély méheket tart. A kaptárak elhelyezése szabályos, legalábbis ránézésre, a távolságok, repülési nyílás vagyis röpirány stb, kaptárnyílás is az általunk átnézett jogszabálynak megfelelően áll. Azonban a kertünkben dolgozni nem lehet, mert támadnak a méhek, célzottan, fejre, és rögtön csípnek. Van orvosi papír is támadásról. Az ikerszomszéd háziállatait, és magukat is csípik, a múltkor a kert végi helyiséget nem tudta elhagyni a tulaj, annyi méh volt. Mit lehet ilyenkor tenni, van egyáltalán valami megoldás?

2017. júl. 4. 21:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha az őz bejön a területemre valóban nem tehetek benne kárt, de a vadásztársaságnak kártérítési kötelezettsége van, ha az őz károsítja a növényeim.



Egyébként:

"az állattartás csak mások jogának, jogos érdekének figyelembe vételével, mások zavarása nélkül folytatható. Ez alapján a jegyző az állattartási szabályok megsértése miatt a meghatározott cselekmény végzésére, tűrésére vagy abbahagyására(!) "

2017. aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"A méhészkedést - a vonatkozó külön (állat-egészségügyi, növényvédelmi stb.) jogszabályok megtartásával - erre alkalmas területen mindenki szabadon gyakorolhatja. Háztömbök területén méhészetet létesíteni és fenntartani nem szabad." - 15/1969. (XI. 6.) MÉM rendelet


Nem tudom te honnan idéztél, de az biztos hogy a "jogos érdek" ebben az esetben nem azt jelenti, hogy félsz a méhektől és nem akarod hogy a kertedbe menjenek, hanem gazdasági érdeket. A méhtartás és a méhállomány szinten tartása nemzetgazdasági érdek, hiszen a szignifikáns csökkenése komoly problémákat okozna, mert ugyan nem ez az egyetlen megporzó rovar, de ez él a legnagyobb tömegben, és ez poroz a leghatékonyabban, továbbá a jelenlegi vetési struktúra nem kedvez élettani szempontból az egyéb rovaroknak, ÉS a háziméh után a poszméh él itthon a legnagyobb családon belüli egyedszámmal (150 egyed körül) a magyar haszonnövények pedig biztosan képesek ellátni 1.000.000 család méhet, azaz ezt legkevesebb 200 millió család poszméhre lehetne lecserélni - ez egyértelmű nonszensz, ráadásul azok is szúrnak.

Továbbá a vadkár után is csak akkor fizetnek, ha gazdasági károd keletkezik belőle. Ha megijedsz a vaddisznótól, vagy esetleg megkerget, vagy fellök, biztosan nem kapsz kártérítést, és nem is fogják felszámolni a terület vaddisznóállományát. (Valószínűleg akkor sem kapnál kártérítést, ha például megölne, vagy súlyosan megsebesítene, bár ebben nem vagyok biztos.) Ez azért van, mert a vaddisznó, ugyanúgy, ahogy a méh nem alkalmas a zárt helyen való tartásra,ezért a természetes állapot az, hogy berepül a kertedbe, vagy éppen fellök. Ha azonban a méh pénzben mérhető kárt okozna neked akkor természetesen jogosult volnál kártérítésre, ha jogszabály rendelkezne erről, mivel azonban nincs olyan ismert vagyoni kár, amit a méh képes okozni, így természetesen a magyar jog sem rendelkezik erről.


Nem értem miért kell faszoskodni. Ahogy azt írtam, jó eséllyel egy másik ember megélhetése függ ettől, a tied meg nem. Egy kétméteres kerítés, vagy bukszus nagyjából elintézi a dolgot, és jobban is néz ki tőle a kert. Ha annyira nem zavar a helyzet, hogy kerítést állíts, akkor kérd meg, hogy vállalja át a költség egy részét. Neki is jobb a békesség.

2017. aug. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Jó, akkor én a darazsak ellen rakok ki kimérgezett cukros vizes tálkákat, hogy ne zabálják le a szőlőt, gyümölcsöt.


Bizonyítsd be, hogy nem igaz.

2017. aug. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Egyébként azért nem tartok haszonállatot a kertben, mert én tiszteletben tartom a szomszédaim és nem akarok hang és szagszennyezéssel belerondítani az életükbe.
2017. aug. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Jogról beszéltünk. Nyilván nem lehetetlen amit mondasz, de ha én jogkövető állampolgárként betartom a tevékenységemre vonatkozó előírásokat, te meg nem, akkor most ki a fasz?
2017. aug. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Sőt, tovább megyek, ilyen elven mi tart engem vissza attól, hogy mondjuk fogjam magam, és mérget tegyek a klímádba? Nem azt mondom, hogy jogos volna, se nem azt hogy egy kategória. De bizonyítsd rám, ha tudod.
2017. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"betartom a tevékenységemre vonatkozó előírásokat, te meg nem,"

Mit nem tartok be?

Hol van szabályozva a darázsirtási eljárás.

A virágos növények permetezése talán bejelentési kötelezettséggel jár.

Egye fene bemegyek a jegyzőhöz és bejelentem, hogy márciustól októberig minden nap fogok rovarirtóval permetezni virágos. Életszerű? Nem. Jogellenes? Nem hinném.



"mérget tegyek a klímádba? "

Még a saját borodba sem tehetsz mérget, nemhogy más dolgába.

Ez már simán emberölési kísérlet.


Ez amúgy lehetetlen, mert nincs klímám és ha lenne sem közterületen vagy a szomszédban tartanám /mint ti a méheiteket/

2017. aug. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
*virágos növényeket
2017. aug. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj be. Méhekre veszélyes permetszert nem is vehetsz.
2017. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!