Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért nem haltak meg a csótányok?

Miért nem haltak meg a csótányok?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek :)


Kint volt tegnap a csótányírtó.

Valami kiűző szert használt, 3 órára ki kellett mennünk a házból. Mire visszamentünk, egyetlen egy csótány se volt a földön meghalva... Az írtó szerint nem nálunk van a fertőzőtség, csak átjönnek este állítólag. Na a lényeg, hogy reggel 3 csótányt csaptam agyon, és úgy futkározott a szobámba, mintha be se lett volna fújva. A lényeg hogy agyoncsaptam amikor észrevettem őket. Ennyire túlélőek lennének? Vgy tényleg nem nálam bújnak meg, És hogyhogy nem haltak meg az írtószertől?



#túlélés #csótány #rovarirtó #írtószer #agyoncsaptam #csótány a szobába #Csótány túlélte az írtást
2017. szept. 14. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
A csótányok hihetetlen túlélők, állítólag még az atombomba robbanást is túlélik. A vegyszerek nem nagyon használnak elleneük, csapni kell őket amíg már nem lesz egy sem.
2017. szept. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Mindenki bedől a csótányirtóknak.

Tényleg nem nálad van a fészkük, és tényleg este rohangálnak. Talán ha tisztességesen ki lenne mindenhol takarítva, értsd a szekrények alatt, mögött, és nem csak női módra, továbbá nem lenne sehol a csótik számárta kaja, értsd: a mosogató alatti vizes-sötét-meleg helyen a kuka... akkor eltakarodnának maguktól is.


A csótányirtás szart se ér, a petékre amúgy sincs hatással, és amint kikelnek, voilá, a mester keze már vöröslik a sok dörzsöléstől.

2017. szept. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Még az űrben is túlélnek kis ideig, bámulatos. Bár a lakásban nem annyira. :D Javaslom zöld citrom szeletek elhelyezését a lakás számos pontján. Az abból párolgó savas lé bénító hatással van a kisebb ízeltlábúak idegrendszerére, nem tudom a csótány mennyire számít "kisebb"-nek, de egy próbát megér. Talán nem fognak meghalni és csak lelassulnak majd vagy remegve fognak menni, esetleg megállnak egy helyben, de reménykedjünk, hogy lesz hatása! Sok sikert!
2017. szept. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2. válaszoló. Mindenhol ki szoktam takaírtani.... Simán beférek aszekrények alá pórszívóval, felmosok domestsz vagy hipóval minden zúgba és egyszerűen semmi nem hat :(
2017. szept. 14. 15:49
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, enyhén hintsd meg cukorral a szeleteket, mivel rovar, így hamar rá fog repülni.
2017. szept. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
# 3. Köszi a jó tanácsokat :)
2017. szept. 14. 15:52
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy látszik az az írtószer használt. Csomót találtunk a nagyszobába egy szekrény mögött. Nagyon sok volt, úgy 50 db tuti volt.... Mind megdögölve persze.
2017. szept. 14. 19:51
 8/8 anonim ***** válasza:
30%

Na akkor azt használd még tovább! Szórd be vele az atyaúristent is, és ha tudod, a strangot is. A szekrények tetejét se hagyd ki! A virágok alól pedig öntsd ki a vizet, de legjobb lenne kivinni az erkélyre.


A csótik a hideget nem bírják, ezért nincs családi házban, azt télen le lehet hűteni, de egy panelt??? Soha, pedig mind kidöglenének azonnal, ha valaki elzárná a fűtést 1 hétig és tárva nyitva lenne minden ablak. Persze ezzel együtt alaposan be kell permetezni mindent többször is, de minden szir-szar zegzugot, tűzoltócső-dobozt is, minden illesztési hézagot.

2017. szept. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!