Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogy hívják ezt a rovart?

Hogy hívják ezt a rovart?

Figyelt kérdés
Barna színű, a kifejlett egy közepes légy nagyságú. Elsősorban az erdőkben van. Utóbbi időben nagyon elszaporodott. Elsősorban alföldi tölgyesekben vettem észre. Hegyvidéken nem tudom van e, én még nem találkoztam vele. Az aljnövényzetből, pl. csalánosból "támad", rátapad az ember testére, a hajába, ha odanyúlunk "bzzz" hangot hallatva egy másik helyre ugrik, ha elkapjuk és elhajítjuk vissza száll. Van egészen pici is, az is ugyanezt csinálja. Nem tudom mi a céljuk. Csípni még nem tapasztaltam, ezért nem szoktam bántani, de elég nehéz megszabadulni tőle.

2017. szept. 18. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg szarvas-kullancslégy, a véredre pályázik.
2017. szept. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És veszélyes emberre?
2017. szept. 18. 19:04
 3/4 A kérdező kommentje:

Még a katibogárra is?


[link]

2017. szept. 18. 19:29
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mint minden vérszívó ez is terjeszthet betegségeket, de nem hiszem, hogy egy sima szúnyognál veszélyesebb lenne. Viszont a csípése nem túl kellemes.


A katicás kép beállított, le vannak vágva a kullancslégy szárnyai.

2017. szept. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!