Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ha a wc illatosító sprayt...

Ha a wc illatosító sprayt ráfújom egy pókra, akkor meghal?

Figyelt kérdés

2017. szept. 23. 15:01
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
XDDD
2017. szept. 23. 16:02
 12/25 anonim ***** válasza:
67%
Undorító az ilyen ember. Mit ártott az a pók neked?? Veled is így kéne. Lefújkálni minden szarral akkor is ha nem ártasz senkinek
2017. szept. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
#12 de nem én mentem be engedély nélkül a pók szobájába :D
2017. szept. 23. 17:05
 14/25 A kérdező kommentje:
És azzal ártott nekem hogy bejött a szobámba. Dísznek van az erdő?
2017. szept. 23. 17:09
 15/25 anonim ***** válasza:
72%
Igaza van a kérdezőnek, a pók, meg bármiféle rovar, nem lakásba való. A kommentjei alapján nem is egy mini 3 mm-es kis póknak képzelem el. Sokkal körülményesebb kidobni, főleg ha irtózik tőle az ember, mint megölni. Az állatkínzást persze én sem támogatom, nem értem pl. miért kell leszúrni vagy lefújni? Miért nem lehet simán agyoncsapni és kidobni?
2017. szept. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
#15 azért, mert a szekrény alatt van. egy kis szobában nehéz kihúzni.
2017. szept. 23. 19:16
 17/25 anonim válasza:
52%

#12

Egy legyet is ugyanúgy lecsapsz, ha lakásban van.

Miért ne tennéd egy pókkal?

Semmilyen érzések nem kötnek hozzá és még lelkiismeret furdalásom sem lesz.

Ha én meglátok bármilyen rovart a lakásban nem az az első gondolatom, hogy hogyan lehetne neki legkényelmesebben kijuttatni a szabadba. Hanem azon gondolkodom, hogy hová tettem a légycsapót.


Kedves kérdező. Azóta van fejlemény, vagy még mindig terrorizál?

2017. szept. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

#17

Tegnap óta még nem láttam. Nem jött elő.

2017. szept. 24. 10:02
 19/25 anonim ***** válasza:
Ha a szekrény alatt van, az egyszerű. Egy seprűvel kihúzod, aztán lecsapod.
2017. szept. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Az illatosító spray-kben elég ronda mérgező anyag van, hogy megölje. Embernek se javaslom a formalint és származékait gyakran inhalálni. Amúgy a virág fufukába tett tiszta szesz vagy ecetsav is lerendezi csórit.


A pók egyébként hasznos állat, összekapkodja a ház körüli káros rovarokat. Pl. legyek, szúnyogok, muslicák. Ha rejtett helyen van, szerintem senkit sem zavar. Ha nem, akkor egy újságra ráfuttatja az ember. Ott általában megvárja, hogy kitedd az ablakon. Ha ideges, akkor szép lassan forgatni kell a papírt és a végtelenített futópadon remekül elvan a művelet alatt. Egyszerre a papír egyik végén lehet csak, így a másik résznél mindig pókmentesen fogható. Ha le akar ereszkedni, akkor a papírt csővé fogva spagettiként felcsévélhető fonala, így egy idő után megint visszakerül az újságra. :) Ha panelben laksz, akár a 10. emeletről is ledobhatod amúgy, könnyű kis testének semmi baja se lesz az eséstől, inkább az veszélyes rá, ha rossz helyen landol és eltapossák. Amúgy ha vészesen fel is gyorsulna, ereszt ki némi fonalat magából és azzal fékezi a zuhanást, illetve erősebb szélben elvitorlázik több száz métereket.


Nagyon ritka ember esetén a pókcsípés, és ha nem vagy rá allergiás, hamar elmúlna. Nem kell félni vagy undorodni tőle, melegvérűként a hazai pókfajtáknak nem szereplünk az étlapjukon. Csak önvédelemből, végső esetben támad az emberre. :)


Engem inkább a port fogó hálók zavarnak a sarokban. Ha azt hozod fel érvként, hamarabb megértem a logikát benne.


Viszont sose feledd, nem ők jöttek be a mi lakásunkba, hanem mi irtottuk ki a természetes életterüket és építettünk lakásokat a helyére. Ezek nem gondolkodó lények, hogy felfogják a gyarmatosítás és fajirtás logikáját, vagy indián rezervátumba zárhatnánk őket.


Egyszerűen próbálnak a szegények életben maradni. Ha teheted, néha egyet-egyet azért kímélj meg légyszi. Gondolj arra, mennyi betegséget (is) terjesztő szúnyogot és legyet megfog, amik nem csípnek meg, nem másszák össze ruháid, ételeid, testedet álmodban és nem zümmögnek a füledbe ráadásul, hogy még aludni se aludj tőlük.

2017. szept. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!