Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ha a wc illatosító sprayt...

Ha a wc illatosító sprayt ráfújom egy pókra, akkor meghal?

Figyelt kérdés

2017. szept. 23. 15:01
1 2 3
 21/25 akarkizoltan56 ***** válasza:
37%

1-etlen élőlényt se szabad megölni

visszafogodkapni később

vidd ki egy gyufasdobozban az udvarra

2017. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
#21 tizedik emeleten udvar? Azt nehéz lenne megoldani :D
2017. szept. 25. 14:53
 23/25 anonim válasza:
a wc illatosító nem méreg, próbáld meg rovarirtóval, ha már meg akarod ölni szegént (igen ,mielőtt beleköten bárki is tudom hogy a pók nem rovar)
2017. szept. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Kanderanszky György ***** válasza:

Kis pontosítás az előzőhöz.

A méreg relatív fogalom. TTK kérdése. (testsúly arányos dózis) A formalin és a formaldehid szerintem viszonylag erősen mérgező hatású vegyszer, formalinban pl. az állati tetemek évekig elállnak, mert az összes mikroorganizmust (vagyis az élő sejteket) másodpercek alatt elöli. Egy apró rovar számára kisebb koncentrációban is halálos lehet, ember számára pedig egyes kutatások szerint rákkeltő hatása van. Általánosságban ez azonban nem bizonyított, mert a kutatási terület nem dotált. Ezért vannak kereskedelmi forgalomban az ezeket tartalmazó olcsóbb kategóriás háztartási és ipari célú készítmények.

Készíthető persze környezetbarát illatosító is alkoholból, illó olajokból, amit pumpás spray-vel fújkálhatunk szobánk légterébe. Fontos, hogy pl. a tömény alkohol a pók számára szintén méreg, mivel egyes összetevőire nézve oldószerként viselkedik.

De pl. a háztartási ecet, vagy a mosogatószer is elpusztítja őket. Csak miért kellene ezt tenni...?

2017. szept. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Ne utáld a pókokat, hasznosak.

Elkapják a szúnyogokat, meg egyebeket, s nem bántanak senkit, embertől menekülnek. Na legalábbis a magyar pókok többsége, a horror-pókokra itt nem gondolok. Tarantula, stb...

10. emeletről simán kidobhatod, ha megtalálod. Egyébként én sem látok szívesen pókcsaládot a szobámban, én is kidobálom az ablakon, ha betéved.

2017. szept. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!