Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Szeretnék egy hangya kolóniát...

Szeretnék egy hangya kolóniát venni. Milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Gondoltam egy tűzhangya kolóniára vagy egy messor struktorra esetleg ti mit javasolták?

2017. okt. 1. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Miért nem mész ki az udvarra, és szerzel ingyen?
2017. okt. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jaj vártam már a rosszmájú megjegyzést ezzel kapcsolatban és látom meg is kaptad az első válaszban.


A hangyakolónia tartása ugyanolyan mint egy akvárium vagy terrárium fenntartása, ugyanúgy egy kis szeletkéje a természetnek és nem kell lenézni azért mert hangya van az udvaron is. Nagyon érdekes megfigyelni ahogy építkeznek, gyarapodnak stb, habár nekem még nem volt ilyenem. Ezen az oldalon sok mindent, sőt, mindent írnak kb a hangyatartásról és válogathatsz is a lehetőségek közül, sok segítség van megadva: [link]

2017. okt. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. okt. 1. 18:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Második válaszoló: egyetértek, azonban az általad linkelt oldalon csak zselés hangyafarmok vannak, ahol egyedül dolgozók tudnak megélni, és ők is csak rövid ideig.


Ha komolyabban szeretnél vele foglalkozni, akkor nézz szét az antshungary.com oldalon. Itt rendes királynős kolóniákat árulnak, és jóval nagyobb szakértelemmel és hozzáértéssel állnak a dologhoz, mint a korábban linkelt zselés termék oldalán.

2017. okt. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Adunk neked szívesen! Házilag tenyésztett fáraó hangyákról van szó. :) A 9. emeleti lakásunkban hemzsegnek, már a szekrényekbe is beköltöztek, a hűtőt is meg akarták környékezni, de fél úton megfagynak. A hangyairtások után egyenesen örömünnepet járnak és szaporodnak még egy kicsit!
2017. okt. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ne sértődj meg, nem rossz indulatból mondtam :) Vicc lett volna, csak elborzadtam a kérdés láttán az itthoni helyzetet tekintve.
2017. okt. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam messor structor van, májusban vettem. Most olyan 35-en (egy királynőm van csak) vannak. Én azért szeretem őket, mert nem kell a mézzel bajlódni és rohadt sokáig elvannak a magokkal.

Amit még ajánlhatok az a Tetratorium Caespitum. Ők is megeszik a magokat és nagyon szaporák. Ezt a királynőt a nyáron fogtam és már 25-en vannak legalább.

2017. okt. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!