Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogy szabad egy madár pókot...

Hogy szabad egy madár pókot kézben tartani, anélkül, hogy ne harapjon meg?

Figyelt kérdés
Lehet majd egyszer akarok venni egy tarantulát házi kedvencnek, és megakarom kicsit közelebbről ismerni ezeket a szép teremtményeket.:D
2017. okt. 3. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezek nem szeretnek úgy kézben lenni, mint pl. egy macska vagy egy tengerimalac, szóval a legjobb, ha nem fogdosod őket, csak nézegeted. A természetes viselkedését úgyis akkor tudod a leginkább megfigyelni, s ezzel az állatot megismerni, ha a neki megfelelő méretű és megfelelően berendezett lakhelyén figyeled meg.

Ha muszáj mindenképpen kézbevenni, nekem az jött be legjobban, hogy az egyik tenyeremet elé teszem a földre, és óvatosan ráterelgetem a pókot. Ezt nem minden fajjal és egyeddel lehet megcsinálni, vannak, akik támadóbb természetűek, és vannak, amelyek kevésbé.

Illetve készülj fel, hogy ha leejted a földre a pókot, szinte biztos, hogy belepusztul az esésbe.

2017. okt. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
Nekem is a ráterelős módszer vált be. De ne told a pókot, mert akkor megfordul megnézni hogy mi taszigálja. Finoman kell megérinteni a hátul lévő lábakat, akkor ösztönösen előrébb rakja. Arra tényleg figyelj, hogy puha dolog legyen alatta, mert nem jó neki ha leesik vagy leugrik. Nekem az egyik pókom nagyokat ugrott, főleg ha megijedt pl. egy hirtelen mozdulatra vagy zajra. Ilyenkor a kezedről is leugorhat.
2017. okt. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Szóval ennyitől megdöglenek ezek a rusnya firgek? Jó tudni.
2017. okt. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, te vagy a lusta féreg!


Kérdező, ne csesztesd a pókokat, mert nem szeretik ha kézbe veszik őket, inkább csak nézegesd. Ezek nem kutyák, macskák, hogy élvezik ha simizik őket.

2017. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer ebbe haltam bele, kivettem aztán megmart az az állat. Nagyon szar érzés volt elhiheted. Szerintem ne vegyed ki soha, megmar meghalsz, aztán már nem tudod visszatenni halottan, ezért másokat is megmar akik szintén meghalnak..... VILÁGVÉGE GYANÚ!!!!!
2017. okt. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló , akkor te hogy hogy még tudsz írni, ha már meghaltál? :o
2017. okt. 9. 16:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem mindegy milyen pókról van szó,vannak amik szoktathatók(nem taníthatók) a kézbe vételre /B.albopilosum/ de vannak amik soha az életbe nem foghatók meg és komoly méreggel is rendelkeznek/P.murinus/

2017. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, én láttam olyat is you tuben , hogy fekete özvegyet fogdosnak puszta kézzel. ;)
2017. okt. 15. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!