Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen fajta pók?

Milyen fajta pók?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2018. jan. 27. 17:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
Élve ne engedd el!
2018. jan. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Farkaspók variáns hímpéldánya, a csajokat kutatva tévednek a házba.
2018. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem is farkaspóknak tűnt (a potrohmintáról), na de arról azt olvastam, hogy elég ártalmas a mérge, nem?
2018. jan. 27. 18:12
 4/12 anonim ***** válasza:

Max akkor csíp meg, ha ráfekszel.

A mérge veszélytelen, darázscsípés erejű.

2018. jan. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem ártalmasabb a mérge egy darázsénál és véletlenül téved be a házba, tipikusan nem a sarokban lakó pókfaj. Engedd ki nyugodtan mert enyhe az idő és feltalálja magát.
2018. jan. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :) Utánaolvastam. Most már értem, miért a fürdőkádban akadtam rá. A nedves helyeket szereti.(Remélem, túlélte a fürdőzést.) Meg akartam hívni egy mahjong partira, de nyoma veszett...


Úgy néztem a neten, hogy talán kalózpók, amely egy farkaspókféle. De ilyenkor egyébként nem párzanak, azt olvastam. Szerintem kifejezetten a fürdőkádam érdekelte. Majd megegyezek vele, ha euróban adja. ;-)

2018. jan. 27. 20:12
 7/12 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Akár valamelyik jegyespók is lehet (bár itthon asszem csak az Anyphaena accentuata faj él). Mekkora az állat?
2018. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Miután elküldtem megjött a megerősítés is, jegyespók - Anyphaena accentuata. Ártalmatlan, valószínűleg telelni vonult be a lakásba.
2018. jan. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Értem, ez is elképzelhető, bár az alábbi, neten talált fotón szőrösebb, mint az "enyém" (vagy csak profibb a másik fotó).


[link]


A potrohminta kísértetiesen hasonló, mint az "enyémen", az igaz. És a lakásban talált pók is szőrös lábú, csak jóval kevésbé (látszik annak). A profi fotón a fej rész is szőrös, az "enyém" nem igazán ott...


De pl a csáprágója szintén elég nagy, mint a profi fotón.


A jegyespók nem farkaspókféle egyébként?


Mérete? A linkelt ("profi fotós") weboldalon levő szövegben írtakkal kb megegyező, azaz

(a lábakan nem számítva)

kb fél centis pók.

Viszonylag hosszú lábai vannak.

2018. jan. 28. 12:56
 10/12 A kérdező kommentje:

Na, közben találtam a neten egy ugyanolyan fotót, mint az enyém erről: Anyphaena accentuata (jegyespók) :


[link]


Szóval, igen, igazad lehet, esélyesen az.


Viszont más anyphaena fajok szőrösebbek, szerintem a magyar weboldalon ezért volt kissé más a fotón. Pl az angol wiki-n az anyphaena faj egyes alfajairól készült fotókon i szőrösebb, mint a lakásomban levő, ott két fotó is van, szőrösebbekkel:


[link]


Szóval az "enyém" inkább ilyen (ezek szerint alfaja és alfaja között is vannak lényeges küllembeli eltérések) :


[link]

2018. jan. 28. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!