Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Bolha megtelepedhet az ember...

Bolha megtelepedhet az ember fején?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvastam, hogy nem lehetséges. Sajnos a cicám bolhás lett, bár már le lett kezelve még fenn áll a probléma.

Az imént megvakartam a fejem és az ujjbegyemen maradt két pete, pedig rendszeresen zuhanyzom/hajatmosok, mindig átcserélem a ruháim és az ágyneműt, nehogy megbújjanak valahol. Mit tegyek?:(



2018. febr. 14. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Macskabolha soha sem fog lepetézni a fejedre.

Mivel kezelted le a cicádat? Ilyenkor a lakást is bolhátlanítani kell. Insecticid, Neostomosan pl. Lefújni vele alaposan a heverőt, fotelt, ahol a cica fekhelye van. Padlót a Neostomosanos oldattal felmosni. Mindezt párszor hetente ismételni.

2018. febr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nálunk volt már bolhás macska, de petét még sosem találtam magamon, vagy máshol. Úgy tudom, hogy nem telepszik meg emberen, csak sz.rrá csíp. Az egész házat fújd végig valami irtóval (bútort, párnát stb), moss fel (forró, ecetes vízzel többször), ágyneműt, ruhát moss magas hőfokon. A macska meg legyen rendszeresen kezelve, ha nagyon bolhás volt, a fürdetés indokolt,mert a bőrén maradt bolha ürülék ugyanúgy viszket!!
2018. febr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Frontline comboval kezeltük le a cicát, azzal a típussal, ami irtja a petéket/lárvákat is. Természetesen nem maradt el a hatás, de a bolhák sem szívódtak fel értelemszerűen.

Nagyon szépen köszönöm a tippeket, ma kipróbálok mindent amit lehet!:)

(Plusz, akkor csak én képzelem be hogy összevissza viszket tőlük a fejem?)

2018. febr. 15. 08:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is egyből vakaróztam, mikor bolhát találtam a macskában. Éjszaka is arra keltem, hogy most tuti itt ugrál rajtam. De csak beképzeltem magamnak.
2018. febr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is van. Hónapok óta küzdünk vele pedig minden állat (3 macska 1 kutya) bolhátlanítva van. Jelenleg kb 40 csípés van rajtam, páromon 60 körül. Már minden héten bolhairtózom az ágyat.
2018. márc. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!