Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pókok ellen tényleg hatásos a...

Pókok ellen tényleg hatásos a levendula illetve citrus, borsmenta stb illióolaj? Valaki tapasztalat?

Figyelt kérdés

Párommal régi vályog házba költöztünk, fiatalok vagyunk első ház. Van mit újítani a házon (lakható perpill is) de bele akarunk vágni. A gond az hogy tiszta pók tanya a ház... Én a legkisebbtől is rosszul vagyok, de nálunk nem kicsi "kaszás, vékony lábú" pókok vannak hanem vastag fekete elég nagy példányok jó néha előfordul a "kaszás" is részlet kérdése...

Minden este 60x nézek körbe szinte sírva alszom el, legutóbb főzés közben mászott a konyha pulton és néhány másodpercre össze estem...

Valami nagyon hatásosat akarok neten mindenhol ezt az illóolajosat írja de félek hogy mivan hogyha vonza őket? valaki próbálta már?

Vagy valamilyen pók csapda, irtó szer, riasztó?

könyörgöm segítsetek mert néha már pánik rohamot kapok...



2018. máj. 9. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

A pókok csak ott élnek meg ahol van mit enni .

A sok bogarat, legyet, szúnyogot ha kiírtod akkor eltünnek a pókok is.

2018. máj. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Húú, nekem is vályogos (és talán téglás?) első lakás volt tele ugyanilyen vadállatokkal! A citrus olaj jó volt , nem jöttek elő (valahol attól még voltak sajnos csak nem a szemem előtt), illetve ha épp láttam a sarokban tanyázni rájuk is csepegtettem = mentem körbe a lakásban és mint aki szentelt vízzel űzi az ördögöt, úgy éreztem magam :D

Nem tudom mi lehetne jó nektek felújítás szempontjából, mi tudná azt a "nedves dohos nyirkos érzést " eltüntetni- mert ezt amúgy imádják a pókicák. Szerintem az ilyen házaknak az lenne a legjobb ha porig rombolnák és két hétig égetnék a sóval beszórt helyét :DD

Nekem sajnos csak költözés oldotta meg, egy szép fényes "száraz érzetű " lakásba költöztem, ahol a 2 év alatt egyet ha láttam

2018. máj. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#1 Ezt bizton állítom, hogy nem igaz. Nálunk szúnyogháló van, mert rettegek mindenféle soklábútól, repülő, egyéb mászó dögök nincsenek is, és a pókok mégis mindig folyton itt vannak... Nem is értem, hogy jutnak be, ezek tuti szublimálnak.


Kérdező! Ha vigasztal a tudat, akkor tavasszal a többség eltűnik, legalábbis engem ezzel vigasztalt anyám, mikor rájöttem, hogy póktanya az új lakásunk. És nagyjából be is jött egyébként - de ősszel meg, mikor itt a hideg, akkor cirka a város összes pókja visszaköltözik...

Egyébként én végigfújom a lakást mászó rovarok elleni irtóval, ha kezdenek elszaporodni, meg takarításnál ha a kedvenc helyeiket (sarkok, szekrény alják, stb.) sokat zargatod, akkor elcuccolnak, mert a nyugit szeretik. A nagy mutáns kövér izék ellen nem tudom, mi válik be, én összeporszívózom őket is takarítás közben - feltéve, ha párom bevállalja utána a porzsákcserét...

Az első pár hónap után (az őszi dömpinget leszámítva) eltűntek annyira, hogy élhető a lakás. Néha megjelenik pár a két ablak között, ha sokáig nem nyitáljuk (ott ugye totál nyugi van nekik, nem is látom őket :D), ezen kívül elvétve tűnik fel egy-egy plafonsarkokban, de azoktól már megment párom.

2018. máj. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pedig ha nincs mit enni a pókoknak elfognak tünni, keresnek olyan helyet ahol van táplálék.
2018. máj. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én próbáltam mindent és nem használt. Citromlé, ecet, borsmenta meg még valami.
2018. máj. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5%
a pók emm bánt hagyd őt békén.
2018. máj. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ha nem bánt miért mászik rám?:(

Más bogarat is utálok de azokat el lehet hesegetni...

Többieknek köszönöm hogy próbálnak segíteni, együtt érzést!

Képzeljétek ma délután az első szobát kifestettük és néhány óra mulva rendezkedtek ezek a csodák...Nem győzük őket gyilkoni... Állandóan azt nézem hol vannak. Elnézést de nem tudom őket sajnálni.

Holnap megyünk venni pók csapdát illat anyag van a közepén ami vonza őket és bele ragadnak 1500-1800ft 4db csapda van benne egyszer használtuk hatásos volt ma jutott eszembe. Holnap leírom nevét ha valakit érdekelne!

Addig szoritsatok hogy túl éljem az estét...


porszívó I ❤

2018. máj. 9. 23:23
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is majdhogynem fóbiás vagyok a pókoktól.


Tudom, hogy nem bánt, mégis a frász kerülget, ha meglátok egyet.


A rendszeres takarítás segít, verd le a hálójukat. Egy darabig újra fogják szőni, de egy idő után belátják, hogy több energiába kerül a háló újra és újraszövése, mint a zsákmány amit fognak vele.


Tegyetek fel szúnyoghálót is, egyrészt se pók, se pókkaja nem fog tudni bejönni (legalábbis nehezebben, na) másrészt a legyek, szúnyogok se fognak titeket zargatni.

2018. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

elnézést mindenkitől aki esetleg várta hogy mi a szer neve,nem találtam már a boltokban de viszont valami szuper irtó szert találtam 😍😍 Neve :



super cobra insecticide killer spray



EZ EGY CSODA SZER IMADOOOOM

Azért akadt meg rajta a szemem mert egy pók volt a flakonon de leírásban is írja hogy kiváló ellene.

Ki próbáltuk kb 5mp-n belül óriási fekete pókot kinyirt leesett a falról feldobta a lábát szoszerint és vége. Az ablak kereteket, ajtó kereteket sarok stb mindent lefujtunk.


Érdekesség képen:

Tegnap lefujtuk kívülről a bejárati ajtó keretét, este mentünk be a házba pont egy gyönyörű piros-réz vörös undormány mászott közvetlen mellette majd rá ment a fa ajtó keretre amit lefújtúnk mászott mászott közben én már majd nem sírtam egyszer csak leesett meghalt (azért össze nyomta a párom) de valami hihetetlen volt.

Aki pók párti bocsánat tényleg de én úgy élem meg mintha téged aki ezt olvassa a legnagyobb félelmével kéne egy házban lennie. Én lennék a legboldogabb ha nem félnék tőle de ájulás kerülget tőlük. Remélem tudtam segíteni néhány embernek. még egy fontos dolog nagyon olcsó mi helyi kisboltban 610ft-ért vettük de nagy áruházakban 500ft

link;



[link]

2018. máj. 21. 22:39
 10/10 anonim válasza:
Kérdező! Mennyire erős szagú ez a spray? Ha körbefújom vele az összes szobát, utána csak ezt lehet majd érezni?
2021. aug. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!