Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Le szakadt a skorpióm farka!...

Leviackerman kérdése:

Le szakadt a skorpióm farka! mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy éve vettem egy skorpiót.... jol eszik egyszer vedlett melesleg egy heterometrus petersii vettem de meg nagyon kicsi..tegnap vettem észre ettetés közben hogy nincs meg a farka valoszinüleg be akadt valahova es az állat ilyedtébben le szakitótta...ezért nagyon meg rémültem hisz a skorpiók farka nagyon fontos az életükhöz nélkülözhetetlen.... az lenne....az lenne a kérdésem hogy esetleg ha vedlik ujra akkor visza nö -e esetleg vagy meg fog hallini... az állat még jol van és élenk de nem tudom hogy most mi tévö legyek... kérlek segitsetek !
2018. jún. 20. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Tanulj meg helyesen írni, mert ez botrányos.
2018. jún. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
28%
Neked nem való ilyen állat mellesleg tanulj meg írni. Szégyen
2018. jún. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%
A sajátodra vigyázz.
2018. jún. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem sok mindent tudsz tenni.

Ha a sérülés friss, és még szivárog belőle valami nedv, akkor pillanatragasztóval be lehet fedni és a vérzést elállítani.

Tudtommal nem regenerálódik, nem nő vissza úgy mint pl. egy madárpók lába. De a méregmirigye nélkül is simán életben tud maradni.

Az ollójával is meg tudja ölni a táplálékát, sőt, rászoktathatod, hogy elölt táplálékállatot csipeszről vegyen el (mozgatom előtte pl. az elölt tücsköt).

Szóval nem kell pánikba esni, mert sok mindent tenni nem tudsz úgysem már az állatért, és nem feltétlenül szükséges neki a méregmirigye meg a fullánkja az életben maradáshoz. Ha a mechanikai sérülést túléli, simán megélheti az öregkort.


Inkább azon gondolkodj el, hogy úgy kellene a terráriumát átrendezned, hogy biztonságos legyen az állat számára, ha már eddig nem volt az, és további testrészeit már ne veszítse el, ha egy mód van rá.

2018. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!