Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyamba leltem egy...

A kiskutyamba leltem egy kullancsot ami mar eleg jo nagy volt es ahogy szedtem ki bele szakadt a feje?

Figyelt kérdés
szedtem en szemolgdok csipesszel es tuvel de csak egy lyuk keletkezett es a fej ment befele ,tettem ra kekszeszt fertotlenitesre es besebzett a lyuk,mit tegyek.
2014. ápr. 23. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem baj ha beleszakad, de amit utána csináltál...mi van? Mit tettél rá? Máskor ne böködd tűvel!


Inkább majd a vizeletét figyeld, mert ha sötét színű lesz és a kutya levert, akkor valószínűleg Babesia-s lett és vidd állatorvoshoz. De az nem attól van, hogy beszakadt a feje.

2014. ápr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy gyakran leszakad a fej, ami nem baj mert besebzik és idő után kiesik, az a probléma ha megnyomod a kullancs potrohát és a kullancs "beleköp" az állatba, mert az súlyos fertőzéseket okozhat.
2014. ápr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tű nem kellett volna, viszont egy állatorvos nem ártana, ha megnézné, mert lehet fertőzött volt a kullancs, és akár babéziás is lehet, ami hamar elviszi. Mostanában rengeteg a kullancsos kutya.
2014. ápr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Akiteki ***** válasza:

Máskor csak fogd meg egy papírzsepivel, hogy ne csússzon ki az ujjaid közül és egy mozdulattal rántsd ki.

A fejétől nem lesz baj, néhány nap múlva picit begyullad és ki lehet nyomni, mint egy pattanást.

2014. ápr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!