Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen bogár?

Ez milyen bogár?

Figyelt kérdés

Amióta jó idő van, bejön a lakásba meg a munkahelyre is, főleg esti fényre. Nem szívbajos, nem egyszer arra kelünk a párommal, hogy mászik rajtunk. Kb 4-5cm.


Selymes futrinkára gondoltunk, de jó lenne egy vélemény.


Egyik nap az ágyban agyonnyomtam egyet, halottnak tette magát, szó szerint a hátára fordult. Kimentem WC papírért, amire visszaértem megint futkorászott az ágyban. Elég undorító.


Irtási javaslat? Mi lehet ez?


Kép:


[link]


Előre köszönjük.


2018. jún. 22. 05:23
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ajjaj szárnyas csótány
2018. jún. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fenébe ez inkább nagy selymesfutrinka,a csótánynak mások az arányai,most látom ennek kitinpáncélja van hosszában bordázott,a csótánynak kívül van a szárnya ennek alatta a lábai zavartak meg.
2018. jún. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2018. jún. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Főként a növényevő, nagy selymesfutrinka (Harpalus rufipes), valamint a különböző gyászfutó fajok jelenhetnek meg tömegesen az emberi településeken. Ennek hátterében a városok fényszennyezése áll, ugyanis a koncentrált fényforrás nagy számban vonzza a bogarakat. Rendszerint egy-két héten belül, amilyen gyorsan megjelentek, olyan gyorsan el is tűnnek.


Az emberre és környezetére teljesen ártalmatlanok, gazdasági kárt egyedül a gabonafutrinka (Zabrus tenebroides) okozhat, amelynek lárvája éjjel, pázsitfüvek (pl. gabonafélék) leveleivel táplálkozik, az imágó pedig emellett nappal teljes gabonaszemeket is elfogyaszt. A nagytermetű fajok - tekintettel arra is, hogy számos kártékony rovar predátoraiként humán szempontból kifejezetten hasznosak - valamennyien védettek.

2018. jún. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Csótány fut veszett gyorsan elfut , ha veszélyben van, a furtinka tetteti magát halottnak. Ahogy előttem írták: a fény csalogatja be.

Teljességgel ártalmatlan, amúgy meg lehet, hogy a védett fajták valamelyike!

2018. jún. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönjük, megnyugtató, hogy nem csótány. Nyugodtabban alszom. :) Akkor villany lekapcs.


Mindenkinek ment a zöld pacsi!

2018. jún. 22. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!