Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Segítség! Törött lábú rovar?

Segítség! Törött lábú rovar?

Figyelt kérdés

Hogy tudnék segíteni neki? Normális válaszokat légyszi.

Nem olyan nagy, kis szöcske féle.

Az egyik hátsó lába el van törve (látványosan, az utolsó ízületnél), és egyáltalán nem használja. (Csak félre tartja.)

Nagy fájdalmai lehetnek?

Nem lenne jobb ha levágnám azt a lábát? Szerintem könnyebben tudna közlekedni. Ez azért jutott eszembe, mert sokszor láttam már 5-6 lábú pókokat, és azok is gond nélkül eléldegéltek.

Vagy mit javasoltok? Inkább el kéne pusztítani, hogy ne szenvedjen?

Vagy meggyógyulhat a lába?

Akit érdekel küldök fotót.


2018. jún. 25. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Ha tényleg komolyan gondolod, és nem hülyéskedsz, akkor ne vágd le. Szerezz valami akvárium-félét, nézz utána a fajnak, hogy milyen környezetben él, úgy rendezd be neki. Azt is nézd meg mit eszik, és biztosíts neki elegendő élelmet. Ha jól csinálod előbb-utóbb valószínű helyre jön. (Hacsak persze nem hal bele.) Utána én elengedném, bár ki tudja mennyire fog hozzád nőni. Ha tényleg nem kamu, akkor a karmádnak jót fog tenni, az sose baj, ha segítesz egy másik élőlényen! :)
2018. jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm első!

Komolyan gondolom.

Lehet hogy megtartom.

Mert ilyen sérülékenyen nem sok esélye lenne a vadonban.

Szívesen elengedem ha meggyógyul, bár szerintem olyan sok ideig nem él egy ilyen kis állat. :/

2018. jún. 25. 12:53
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Sok rovar direkt dobja el az egyik lábát, hogy a támadója azzal foglalkozzon, amíg ők lelépnek. Hagyd békén, majd visszanő neki.
2018. jún. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
19%

Majd szólj, ha nyitsz egy szöcske klinikát, mert én is vinnék pár ezret!

Az 5000 négyzetméteres udvaromban nagyon sok szöcske van. Minden lépésnél százával pattognak, és gondolhatod, hogy amikor a fűnyíró traktorommal vágom a füvet, hány megsérül, de sok el is pusztul ilyenkor. Sérült csigák nem kellenek? Kaszálás közben azok is fröcsögnek szanaszét. Volt már, hogy a szemöldökömön lógott egy darabka.

Amúgy mi van vele? Él még?

2018. júl. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elengedtem végül! :)
2018. júl. 4. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!