Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Poloska ellen mivel lehet...

Poloska ellen mivel lehet védekezni?

Figyelt kérdés

Előreirányzom, VAN szúnyoghálónk, de...

A helyzet az, hogy redőnyös a lakás összes ablaka, ezáltal a szúnyogháló is ilyen redőnybe épített. Nem tudom, mi ennek a pontos neve, az a lényeg, hogy a háló is ugyanúgy felhúzható (persze nyilván nem húzzuk fel), és szerintem ugyanoda tekeredik be, mint maga a redőny. Viszont ez azt is jelenti, hogy ott fent a "doboz" mellett, ahol a redőnynek a rése van, ott a szúnyoghálónak is ugyanúgy rés van... Nem nagy, tényleg, nekem fel se tűnt, csak mikor néztem, hogy miért vannak bent dögök... szóval nem nagyon jutnak be bogarak, pár apró dög, azzal még együtt tudnék élni.

De ezek a nyamvadék poloskák megtalálják az ekkora rést is. Én nem értem. A redőny kb. 3/4-ig MINDIG le van húzva, tehát nem is nagyon kéne, hogy be tudjanak szállni alá, de ha meglátok egyet a hálóra szállni, akkor azt le is pöckölöm, mielőtt elkezdene magasabbra mászni. Persze, nyilván nem figyelem folyton, de ha látom, hogy a macska nagyon sasol a hálóra, vagy valami...


Lehet hisztinek nevezni, de kőkeményen rovarfóbiás vagyok, ha meglátok egyet bent, felnőtt létemre is kiborulok. Direkt ezért (is) kerestünk olyan albérletet, ahol van szúnyogháló.


Mit lehet ezzel kezdeni? Be lehet valahogy tömni azokat a lyukakat? Próbáltuk leragasztani, de nem nagyon van hova, mivel több táblás az ablak, ezért nem mindenhol van olyan keret. Meg hát, mint a mellékelt ábra mutatja, ez se ér semmit.

Próbáltam körbefújni rovarirtóval, nem használt semmit, ugyanúgy bejutnak. És nem tudom, hogy szagnyomot hagynak, mint a darazsak, vagy mitől van, de lassan napi szinten gond ez... Én meg már hazamenni se merek szinte.



2018. aug. 9. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Nalam is pontosan ugyanez van es en is irto fobias vagyok, es megoldast ugyan nem tudok irni de en mar lassan ki sem merem nyitni mar a kis ablakot sem (nekem azon van a szunyoghalo, a nagyon nincs, de az mindig zarva), mert meg ejjel nekem bemaszik, en meg igy nem tudok nyugodtan aludni. Amugy gondoltam ra hogy ezt a beepitett szunoghalot felhuzom es felragasztok egy olcsot, ami ugy fixen ott van a kereten, szerintem az lenne a leghatasosabb.
2018. aug. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Liki István ***** válasza:

Helló!


Szerintem egy próbát megér a következő dolog. Van olyan mobil alkalmazás hogy "anti cochroach sonar". Ez egy csótányriasztó alkalmazás, ami ultrahangot bocsájt ki egyfolytában. Te ezt nem hallod, de a rovarok az adott helyet elkerülik. Nálam a hangyák indultak meg a csempe alól és amióta ezt használom eltűntek. Ha van egy olyan mobilod, amire ezt letöltöd és odateszed ahol gond van, órákig távol tartja a rovarokat.

2018. aug. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!