Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Rovarok, ízeltlábúak

A kérdés

Csótány a lakásban! Mit tehetnénk?!

Kérlek segítsetek!!! Bérházban élünk 2 kistestvéremmel (2,6 évesek)anyukámmal,és nagymamámmal. Az utóbbi hetekben a nyugalmamat megzavarta,hogy láttam egy bogarat (akkor még nem tudtam) a fürdőben! Később egyet a konyhában..Akkor nagyon megijedtem,szóltam anyumnak,aki csak legyintett rá!!! Tegnap viszont mikor a szobámban elhúztam az ágyat ott volt egy kisebb példány megjegyeztem mamáéknak hogy ide szakember kell!!! Azt mondták,hogy nem!!! Most iszonyatosan undorodom mindentől ami ebben a lakásban van! Még a vécére is félve megyek! Elköltözni nem tudok,még iskolás vagyok! Valahova belehet ezt jelenteni névtelenül?! Az önkormányzat tehet ilyenkor valamit? Mit tegyek?! A ruháinkban,dolgainkban kárt tehet??? Kistestvéreimre nem jelentenek veszélyt?!

17F

Keress kérdéseket hasonló témákban: csótány, bogár, lakás, gyerek, anya, baba

2018. szept. 8. 14:22  Privát üzenet  

A válaszok
Csótányirtókat lehetne kihívni, de az pénzbe kerül, nem kevésbe szerintem. Illetve valószínűleg egy hétre ki kellene költöznötök a vegyszer miatt.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 2018. szept. 8. 14:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De a szüleim nem akarnak hívni...:(

# 2/10Időpont 2018. szept. 8. 14:32 Privát üzenet

Nem kell kiköltözni a lakásból !!! kell keresni egy céget aki zselés (gél ) csótányirtással foglalkozik !! a permetezős csotányirtás semmit nem ér ,mert 1X felmosod azt annyi . a gélt a lakás különböző pontjaira kinyomja kb 5000 ft

[link] ilyet meg NE vegyél mert semmit nem ér !!!! mindenféle képen szakember kell

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont 2018. szept. 8. 14:38 Privát üzenet

Elég baj, ha a szüleid nem lépnek a csótány ellen. A többlakásos házakban általában a közös helyeket 3 havonta kezelik. Mellette a lakók is szoktak egyéni irtást rendelni. Szintén 3 havonta. Ahol nem teszik, bizony, oda költöznek a bogarak.

Önkormányzatnak ehhez nincs köze.

Ha van annyi zsebpénzed, hogy tudnál venni aerosolos csótányirtót, te is használhatnád. Be kell vele fújni a vizes helységekben azt a részt, ahol a falból kijön a vezeték.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont 2018. szept. 8. 14:41 Privát üzenet
Szólni kell a közös képviselőnek, hogy írtást kérsz. Kijön egy szakember és körbefújkálja a lakást meg a tömböt jó esetben, különben nem sok értelme van. Utána 2-3 napig nem szabad takarítani. De vannak ilyen bio csótány csapdák is, érdemes kirakni utána.

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont 2018. szept. 8. 14:42 Privát üzenet
ebből még az se biztos, hogy csótány, azért ne pánikolj, nem esz meg, a rovarvilág 1-1 képviselőjéval bármikor találkozhatsz, ehhez szokj hozzá

A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont 2018. szept. 8. 14:53 Privát üzenet
Akkor az en harom 10 centis madagaszkari csoranyomtol kiszaladnal a vilagbol. :D Pedig olyan aranyosak, raadasul teljesen artalmatlanok. :D

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont 2018. szept. 8. 15:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Sajnos teljesen biztos, ráadásul konyhai "fajta"...ugyanúgy néz ki,mint ahogyan a képeken...Vagy szerinted mikortól biztos, hogy csótány?

# 8/10Időpont 2018. szept. 8. 16:15 Privát üzenet
Akkor se pánikolj, nem fog bántani.

A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont 2018. szept. 8. 22:17 Privát üzenet

Nem ilyen volt véletlenül?

[link]

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont 2018. szept. 9. 12:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ez milyen rovar? A lakásban találtam.
Fülbemászó a lakásban?
Hogyan lehet megszabadulni a lakásban lévő kenyérbogaraktól?
Nincs állatunk, panelben lakunk, és pár hetenként találok egy-egy bolhát a lakásban, hogy tudnám kiírtani?
Citronella gyertyát miért csak kültéren lehet használni? Biztos nem lehet lakásban?
Szárnyashangya invázió a lakásban, a hangyacsapda nem ér semmit, mit tehetnénk?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Rovarok, ízeltlábúak rovatból

ArgumCity 728

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!