Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szárnyashangya invázió a...

Szárnyashangya invázió a lakásban, a hangyacsapda nem ér semmit, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

üdvözöllek a "klubban" Kezd el megszeretni őket :)


Viccet félre téve, fogalmam sincs, nálunk ugyanez van. A fürdőkád, fürdőszoba tele hangyával, először csak az esős napok elött jöttek, de most is van. A

2011. júl. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előző voltam. (csak véletlenül elküldtem )

..A ház tele van lyukkal, ahol bejönnek ezeket kéne átnézni, mást nem tudok. Nálunk pont a mosdó alatt a csőnél jönnek ki...

2011. júl. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Biokill, aztán Piretrin por
2011. júl. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy dunsztosüvegbe tegyél mézes vizet.Az egész banda abba fog belemasírozni,aztán kiöntheted.
2011. júl. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

--Vagy autószerelő,vagy lakatos,ahol van lánghegesztés...ha van ilyen ismerős,vagy szomszéd.

--Vagy gyógyszertár.

> BÓRAX < por!!! Keverd felesbe porcukorral,szétszórsz 1~2 evőkanálnyit,a dolgozók behordják,mindenki eszik belőle...és megdöglenek tőle.

2011. júl. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Minél többet poszivózd őket.
2011. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Valahol olvastam, hogy a szárnyashangyák 2 évente rajzanak.19 éves vagyok, édesanyámmal már 10 éve élek vidéken, eddig nem volt semmi gond mindaddig amíg 2006-ban meg nem jelentek a szárnyashangyák,akkora rajzást csináltak hogy alig volt olyan hely ahol ne lettek volna.Édesapám elvitt nyaralni a Balatonra, eközben édesanyám felújította a szobámat, a padlószőnyeget kidobta a tapétát leszedte és kifestette a szobámat. 2007-ben nem történt semmi, azt hittem végre vége amikor 2008-ban megint megjelentek egy nagy takarítás végzett velük, pedig minden hétvégén alapos takarítást végzünk, még a legbelső sarkoknál is. 2009-ben nem történt semmi aztán 2010-ben megint megjelentek és pár nap rajzás után bevetettük a DOMOTOX hangyairtó port, ami segített. 2011-ben semmi és tavaly 2012-ben újra megjelentek de most a szobám Délkeleti sarkánál jelentek meg, ekkor néztem utána hogy miért jelenhetnek meg, hát csupa olyat találtam hogy morzsa, ételmaradék és 2 évente rajzanak. Ha véletlenül morzsa kerül a földre akkor azt a hétköznapi dolgozó hangyák elviszik, vagy azonnal feltakarítom. Tavaly egy jó nagy takarítás + a DOMOTOX segített. Idén megint megjelentek a szárnyashangyák, pont a mai nap, ezek után már nem tudom mit tegyek. Tavaly a a szobám Délkeleti sarka tiszta fekete volt a hangyáktól, most is az és nem csak szárnyasasok vannak, hanem hétköznapi dolgozó hangyák is vannak, mint eddig. Elég érdekes volt hogy csak 2 évente jelennek meg és mindig csak ebben az időszakban Június közepe vagy a vége, az is érdekes ha hagyom elmászni őket és nem csapom agyon a papuccsal, akkor másnap reggel az összes döglötten fekszik valahol néha alig bírják húzni magukat, valamiért másnap reggel mind elkezdenek döglődni aztán jön az utánpótlás a sarokból. Amikor először megjelentek a szobám Északi falának közepénél csináltak lyukat még 2006-ban, arra lettem figyelmes hogy folyamatosan 2-3 percenként valami vékony ciripelő hangot hallok de nem tudom a forrást, hát később rájöttem hogy a szárnyashangyák amikor az egyik mászott a falon és elkezdte hallatni ezt a hangot, akkor vettem észre őket agyoncsaptam, fordulok hátra és a Déli falnál a parkettaszegély alól jönnek milliószámra a hétköznapi, a szárnyas és a vöröshangyák és csak úgy másznak fel a falon. Befújtam őket hangyaölővel, mert akkor még nem volt Domotox. Mit tegyek ellenük?
2013. jún. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk minden évben június elején érkeznek meg és vagy 1 hétig nem mennek el.

Pont ma vettem őket észre.

De csak egy szobában.

2014. jún. 13. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!