Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Méhészet: Hogy kezdjek neki,...

Méhészet: Hogy kezdjek neki, ha kezdő vagyok?

Figyelt kérdés

Tavasszal szeretném kezdeni, de azt se tudom, hogy hogy fogjak neki. Utánaolvastam egy pár mondatot az interneten. Fiasítás meg keretkészítés, lecserélése, méhek etetése stb. Nekem ez nagyon bonyolult így elsőre.

Van valami nagyon részletes kézikönyv, hogy mi mit jelent? Esetleg tudnátok segíteni az alapokban?

Mert ha eljön a tavasz, veszek 2-3 kaptárt, és majd azt se fogom tudni, hogy miket vettem, nemhogy mézet termeljek.


2018. szept. 11. 00:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Például itt találsz egy csomó letölthető méhész könyvet:

[link]

Valamint könyvtárakban is nézd meg amelyik szimpatikus. Meg keress egy méhész ismerőst akinél akár ingyen segítkezve sok mindent megtanulhatsz tőle a gyakorlatban. Azért jött elő az ingyenes lehetőség is mert nem biztos hogy napszámosra van szükségük, boldogulnak egyedül is.

A YouTube-on is nézz meg szimpatikus videókat a méhészetről.

Szerintem csak akkor végy kaptárakat ha már kellő ismereted és gyakorlatod van.

2018. szept. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Első Válaszoló! A Jóisten segítsen téged, itt egy önzetlen, jóakaró méhész. Ritka. Kösznöm a linket, életem legjobb döntése volt hogy erre a kérdésre kattintottam! Köszönöm! :) :)
2018. szept. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Köszi első ❗
2019. máj. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!