Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mikor fognak végre kitalálni...

Mikor fognak végre kitalálni valamit a poloskák ellen?

Figyelt kérdés
Most már évek óta tűrjük minden nyáron-ősszel az inváziót. Mi kéne még, hogy az okosok kitaláljanak valamit ellenük?

2018. okt. 7. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Pl. mit? Egy poloskákat irtó újabb behurcolt fajt, ami aztán kipusztít minden mást is?

Esetleg rendszeres vegyszeres irtást, ami szintén elpusztít minden mást?

Vagy esetleg tenyésszenek ki egy szuperintelligens, génmódosított fecskefajt, amit arra programoznak be, hogy célzottan ezt az egy poloskafajt vadássza?

2018. okt. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
87%
Kipusztítottuk a természetes ellenségét gyomírtóval. Az ember már csak ilyen. Tűrj..
2018. okt. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

2/es,

Melyik volt az a gyom, amit a gyomirtoval kiirtottunk es ellensege volt ezeknek a poloskaknak?

2018. okt. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A XXII. keruletben a Szt. Imre korhaz kornyeken holnap irtjak oket.
2018. okt. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálad milyen van? Itt verőköltő bodobács és harlekinkatica van pár ezer. Csereberélhetünk.
2018. okt. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs ellensége, és egyre többen lesznek. Olvastam, hogy valahol "csalinövényeket" ültetnek, amik tavasszal odavonzzák, amikre szívesen rakják a petéiket, és akkor irtják.


Én ma próbáltam ki a szódabikarbónás-ecetes a vízpermetet. Többnyire az erkélyen landolnak, és onnan jönnek be. Körbefújtam mindent, és meg vagyok elégedve, mert ha le is szállnak valahová, rövid időn belül elrepülnek, így már nem olyan kellemes nálam hehe.

2018. okt. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vállalok garanciát, hogy másnak is működik, de nekem bevált. Nem öli meg őket, csak távol tartja, mert nagyon büdös számukra:

- fél liter víz

- 2-3 ek ételecet

- kb 10-10 csepp levendula és borsmenta illóolaj

- teafaolaj (én teafaolaj tartalmú arctisztító tonikot használtam, nyilván tisztán is jó, csak ahhoz mennyiséget nem tudok)

- 2-3 fújásnyi WD-40 bele a flakonba

4 napja fújtam be először az ablakot körbe ezzel, plusz azóta még egyszer (1 napja).

Azóta nem láttam a lakásban poloskát! Tényleg rühellik, mikor elkészítettem, akkor épp volt egy példány a szobában: ráfújtam, és hanyatt-homlok menekülni kezdett. Előtte rovairtót fújtam rá, arra semmit nem reagált, vígan sétálgatott tovább, meg se érezte.

De tényleg nem vállalok garanciát, mifelénk alapból nincs olyan durva invázió, csak napi 1-2 polos volt bent előtte is.

2018. okt. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!