Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A pókok megeszik a poloskákat?

A pókok megeszik a poloskákat?

Figyelt kérdés

2018. okt. 10. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2018. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha azokra a poloskákra gondolsz, amelyek most tolakodnak befelé a lakásba, azoknak nincs természetes ellensége. Magyarán nem eszi meg egyetlen állat sem. Sajnos.
2018. okt. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kínában (asszem ott) van egy mérges darázsféle, ami a természetes ellenségük, de rosszabbul járnánk, ha azt is betelepítenék hozzánk. :D

Úgyhogy nálunk effektíve nincs. A madarak néha felcsipkedik őket, de nem számottevő.

2018. okt. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

láttam már olyat, hogy futrinka mászott bele a pókhálóba, azt megette..

de ez azért egy masszív bogár, ha bele is kavarodik a hálóba, lehet ki tudna szabadulni

ha nem is enné meg, bőven elég lenne, ha ott döglik meg a hálóban

de azt írják mindenhol, hogy nincs természetes ellensége és írtó szerekkel se nagyon lehet őket írtani

a kemény tél lenne ellenük megoldás, de nagyon enyhe telek vannak mostanába

ott ahol élek pár éve voltak, hogy -15 fölé nem ment napközbe a hőmérséklet, a -20 volt jellemző, utána nem is igen láttam poloskát, csak nyáron pár kószát

2018. okt. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A madarak nem csipkedik fel, mert olyan szagot bocsát ki a kis nyavajás, ami taszítja még azokat is. Azonkívül keményhátú rovar, nem is tudná nagyon lenyelni. A denevérnek is ezért nem fűlik rá a foga, meg egyáltalán semminek. Ezt csak úgy lehet likvidálni, ha te csapod agyon. És rohadt sok van belőle, dehát ez van, a tél beálltával megfagynak, azt akkor majd eltűnnek.
2018. okt. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Erős, masszív, nehéz bogár, könnyen kiszabadul a hálóból általában.

De én már láttam pókhálóban poloskatetemet és be is volt bugyolálva pókfonállal.

2018. okt. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Birel válasza:
Nekem az elektromos róvarcsabdám begyűjti és kivégzi de nagyon büdös tőlle a környék.
2018. okt. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha a pókháló megfogja, és a hálónak van még aktív gazdája akkor igen, "megeszi". Ha csak a pókhálóba ragad, akkor egy viszonylag rövid idő alatt kiszárad és elpusztul a poloska.
2018. okt. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!