Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Van olyan fajta madárpók,...

Van olyan fajta madárpók, amely nem képes megmarni senkit, vagy fájdalmatlan, méregtelen a marása?

Figyelt kérdés

Voltam olyan helyen, ahol a látogatók kézbe vehették a madárpókot, csak ezt elfelejtettem megkérdezni. :-)

Miként oldották - oldhatták meg, hogy a pók ne marjon, ha olyan kedve van, veszedelemben érzi magát, esetleg annyira emberhez van szoktatva?

Gondolom semmilyen módon nem távolítható el a csáprágó stb...



2019. febr. 8. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

De igen, eltávolítható.


Mint ahogy romániában a medvéknek kiverik kalapáccsal a fogukat, meg kitépik a körmeiket, hogy ne tudjanak sérülést okozni.

Hát itt tart az emberiség.

2019. febr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így igaz!Egyik madárpók sem fog tudni megmarni!
2019. febr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most ez komoly?
2019. febr. 8. 20:22
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

Ne higgy el minden sz@rt!


Azok a madárpókok kicsi koruktól kezdve kézhez voltak szoktatva...

És gondolom alapból nem agresszív fajta volt!

2019. febr. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Igen, sajnos komoly!


Valamennyire kézhez szoktathatóak, de még annyira se, mint a hüllők, a mondást pedig te is ismered, hogy kígyót melenget a mellén, szóval működhet a dolog évekig probléma nélkül, de a kockázat soha nem múlik el.


Ettől függetlenül nagyon is van olyan, hogy kitépik a csáprágóját, mint ahogy a befogott medvékkel is van hogy ezt teszik. Azokkal tulajdonképpen elég sokszor.

Aztán megy a lánc az orrba, és lehet vele parádézni, mint a sötét középkorban.


Hüllőket amúgy szoktattam már kézhez, de pókkal nem próbálkoznék. Túl ösztönösek. Vagyis nagyjából teljesen azok.

2019. febr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom marhatott volna -e, amikor hozzáértem a lábához, akkor rámszóltak, hogy "jajj azt ne, azt nagyon nem szereti", szóval nem tudom.

Nem tudom rovarnál regenerálódna -e ha ilyet tennének vele illetve tudna -e normálisan táplálkozni.

2019. febr. 9. 16:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Madárpók nem rovar de a kérdésedre válaszolva:

Ha kitépik a csáprágót elpusztul, nem tud táplálkozni mivel az azzal befecskendezett méreg bontja le a táplálékot.

Kézhez szoktatni sem lehet, ösztönlény szimplán annyi érhető el hogy nincs stresszhejzetben így "talajként"használja a kezünket

Minden madárpók faj(ezzel együtt minden pókfaj )rendelkezik méreggel, a madárpókoké nem halálos, súlyos következménye rossz immunrendszerű, és/vagy a méregre allergiás személy számára lehet.

Lábát azér ne piszkáld mer felidegesíted és pár tized másodperc alatt is odamarhat ha úgy adódik, bár a legtöbb óvilági talajlakó faj a potrohszőrét rúgja veszélyhejzetben, amitől viszketni fogsz mint a k..va élet

-írta egy madárpók tartó🕷

2019. febr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Fényképről mennyire azonosítható be adott madárpók fajtája?
2019. febr. 19. 04:33
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs . Ha közelről megnézed ,vagy neten rákeresel láthatod milyen szájszerve van és mekkora "fogai" .(Agyar?Rágó? magyarul fogalmam sincs,hogy nevezik)

Valószínüleg alapból egy nyugodt,lusta állatka volt , általában az újvilági pókok ilyenek. Általában,aztán érheti meglepetés az embert :D

A madárpókot nem lehet kézhez szoktatni,lehet,hogy elviseli némelyik ,de élvezni nem élvezi . Aki fogdosható állatot akar,az vegyen rágcsálót,kutyát,vagy macskát. Illetve némelyik hüllő azért szereti ha vakargatják.

Fogalmam sincs eltávolítható e a csáprágó,de ha igen,akkor az állat nem tud táplálkozni és hamarosan elpusztul . Abból kiindulva,hogy az ember miféle kegyetlenségekre képes ,lehetséges,hogy ilyen is van :(

2019. márc. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!