Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Aki élt közületek már trópusok...

Aki élt közületek már trópusokon, mérges pókok és skorpiók ellen milyen megelőzést, védekezést folytattatok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy pl a cipő felhúzása előtt azt kirázzák. Továbbiak?


Az is érdekel, aki élt a trópusokon, hogyan szokott hozzá ahhoz, hogy folyton elővigyázatosnak kell lenni pókokkal, skorpiókkal?



2019. ápr. 18. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

A trópusokon pókot még csak látsz, skorpiókat legfeljebb képeken.

Semmivel sem kell elövigyázatosabbnak lenni, mint MO-on, és semmivel sincs több esélyed bármelyikkel is találkozni.

Kivétel, ha a természetben élsz minden civilizációtól távol, ott esetleg találkozhatsz valamelyikkel nagy ritkán, de akkor nem tennél fel ilyen kérdéseket!

2019. ápr. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha esetleg elárulod hogy hová mész akkor talán tudunk segíteni!
2019. ápr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Engem általánosságban érdekel trópusi falvak és városok esetén, hogyan oldják meg az emberek. Tehát mind több helyről érdekel, mert tájékozottabbá tesz engem ilyen esetekre (persze mind több ember beszámolóját olvasva hitelesebb).


Pl Dél-Olaszország kapcsán olvastam egyszer, hogy minden reggel meg kell nézniük a cipőjüket, nem mászott-e bele pók/skorpió.


Mexikó kapcsán olvastam, hogy a külföldi turisták nincsenek felkészülve az ottani, trópusi mérges állatokra, pl a fél karja lebénult és műteni kellett egy turistának, mert egy mexikói hotelben szállt meg, és egy pók ott megmarta.


Érdekel, ezekből vajon mennyi az igazság, és mi mindent lehet még tudni, pláne: hogyan lehet elővigyázatosnak lenni, mit kell tenni? Tehát trópusokon a zugokat, cipőket, ruhákat át kell vizsgálni lefekvés előtt, meg indulás előtt? Stb.

2019. ápr. 19. 17:33
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Először ks tisztázzuk hogy Dél-Olaszország egyáltalán nem trópusok. Skorpiót ott max állatkertben látsz. Illetve pókok között sincs ott mérgesebb mint nálunk. Valamit nagyon félre hallottál
2019. ápr. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szubtrópusi terület D-Olaszország. Vannak skorpiók, és tarantula / madárpók is. De ettől függetlenül valaki írhatna legalább a trópusok kapcsán, legyetek szívesek...


Egyébként meg íme a madárpókok mérgéről, valamint ugyanazon wikipedia oldalon ott a térkép is: zöld színnel az elterjedési területeik, ennél fogva számos szubtrópusi területen is élnek:


[link]

2019. ápr. 30. 22:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Jártam már trópusi területen is, és olyan helyeken is, ahol méreggel rendelkező és egyéb veszélyes állatok is élnek.

Én magam semmi egyebet nem tettem, mint a cipőmet ütögettem. ( Soha nem volt benne semmi, és néhányszor el is feledkeztem róla, hogy megtegyem. )

Időnként körülnéztem a szobában, megvizsgáltam az ágyat, egyébként pedig figyeltem, hova lépek.

Helyiektől sem hallottam más megelőző módszerről ezeken kívül. ( Igaz, nem is kérdeztem, de nem is vettem észre, hogy tennének bármit is. )

2019. máj. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2019. máj. 5. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!