Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen bogár ez és hogy...

Milyen bogár ez és hogy szabadulhatnék meg tőle?

Figyelt kérdés

Van egy elég nagy szárnyas bogár a szobámban, viszont nem igazán értek hozzájuk szóval csak tippelgetek mi lehet. Talán egy molyféle, mert a fényt nagyon szereti, viszont mikor lekapcsolom a lámpát őrült módjára csapkod a szárnyaival és össze-vissza repked.

Lehet csak bejött az ablakon (mert nyitva volt előtte), de aggódok, hogy több is lehet a házban, mit gondoltok jogos a félelmem? Ha igen esetleg van nalami módszer amivel ki/meg tudnám ölni?

Nem igazán tudok mit kedzeni vele, mégcsak megölni sem tudom, olyan hihetetlen helyekre repül fel.


Előre köszönöm, ha valaki vette a fáradtságot és elolvasta!


2019. jún. 2. 01:28
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Hallottál már egy olyan dologról, amit úgy neveznek: rovarírtó aeroszol? Melegen ajánlom.
2019. jún. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Készíts valami képet, ha már épkézláb leírásra nem vagy képes.

Valami pontosabb leírás? Mekkora, milyen színű/mintájú...hasonló adatok...

Amúgy bogár eleve nem nem lehet moly, mert a bogár az bogár, a moly pedig lepkeféle.

2019. jún. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Ilyenek hozzánk is be szoktak jönni, nagyon utálom őket.


Éjszakai lepkék, kb 4-5 centisek, a frászt hozzák rám. Na nem azért, mert bántana, attól tartok, hogy nekimegy a falnak és beleesik a hajamba és majd ott csapkod, én meg nem tudok kiszedni.


Masszívabbak, mint a sima pillangók.


Nekünk nincs itthon rovarírtó spraynk, nem is szívesen használnék, én lecsapom őket(légycsapó, teleszkópos pókhálótlanító), vagy megkérek valakit, hogy intézze el.

2019. jún. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan valami éjszakai molylepke, egyszerűen "megy a fény után". Valahogy ki kéne hajtani.

Remélem, nemsokára megérkezik körünkbe Mátranováki Fényevő, ő látatlanban is be tudja azonosítani ezeket az egyébként terád semmi veszélyt nem jelentő röppencseket. :) Ne bántsd csórit, ha nem muszáj. Főleg, hogy védett fajuk is létezik, ellenben teljesen ártalmatlanok. Addig, talán segítség lehet, ha ezekről kérsz képet a Google-tól, talán beazonosíthatod.

[link]

2019. jún. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha Mátranováki Fényevő ebből a leírásból megmondja milyen ízeltlábúról van szó akkor én lemegyek hídba!!!!
2019. jún. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értettem, hogy ő tudja, hogyan vezesse rá a kérdezőt, mit kérdezzen ahhoz, hogy valamiképpen közelebb kerüljünk a megoldáshoz. :)

Kérdező! Hagyd a csudába csóri röppencset: biztosan jobban megijedt tőled, mint te tőle. Nem tudsz vmi képet küldeni, vagy legalább kiguberálni, mihez hasonlít? Addig jó, míg valamiről nem tudjuk, mi is az, addig nem minden élőlényre az az első reflex, hogy "üssük agyon, fújjuk le, írtsuk, ki, pusztuljon, minek él!"

2019. jún. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy seprűvel közelíts hozzá ÓVATOSAN! Hagyd,hogy rászálljon. Azon megülnek pár mp-ig. Azzal kirakhatod
2019. jún. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!