Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan szabadulhatnék meg a...

Hogyan szabadulhatnék meg a beteges pókfóbiámtól?

Figyelt kérdés
Ha meglátok egy akármekkora kis pókot is pánikolni kezdek.Mindenhol észreveszem őket (érzem hogy a közelemben vannak)Betegesen irtom őket de nyaralni sem merek elmenni .Rettegek és tönkreteszik az életem mert anyuék mindig vitáznak velem ez miadtt. Valami házi praktika vagy bevált módszer esetleg ??

2014. júl. 16. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tarts madárpókot. Először csak az állatkereskedésben nézegesd, szokd a látványukat, aztán ha ez megvan, vegyél egy picit tenyésztőtől. Sokaknak sikerült ez a módszer(szerencsére én nem vagyok pókfóbiás). Etetgesd, gondozd, és rá fogsz jönni, hogy még ezektől a nagy pókoktól sem kell félni, ha megfelelően bánsz velük(persze fogdosni nem kell őket). Magyarországon egyébként egyik pók sem veszélyes emberre.
2014. júl. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Nem mindegy a fóbia mértéke.

Ha enyhébb, akkor jó ötlet lehet madárpókokkal ismerkedni, volt ismerősöm, aki így kezelte a sajátját, de ha súlyos eset, ami komolyabban megkeseríti az életed, ha olyan szintű a félelem, hogy lebénulsz, pánikrohamot kapsz, annyira se bírsz közel menni, hogy lecsapd egy újsággal, az nem ilyen egyszerű.

Külföldön vannak fóbiákra szakosodott terapeuták, azok se 100%ban sikeresek, idehaza ez tudomásom szerint nem opció (vagy nem tudok róla, de ha van is, horribilis összegekért az tuti).


Lassú, fokozatos szoktatás a lényeg, miközben a biztonságérzeted nincs feszegetve, tehát nyugodt környezet, megbízható, nyugtató, türelmes társaság.


Nekem van kisgyerekkorom óta egy súlyos fóbiám (nem pók), sajnos máig nem szabadultam meg tőle, de valamennyire enyhült (értsd jól: nem sodrom magam életveszélybe miatta, ami kicsiként megesett, pl volt, hogy kirohantam forgalmas útra pánikban, ugye se kép, se hang, csak totális rettegés, menekülés, fizikai rosszullét, hányás akár, mondom, nálam súlyos).


Én úgy szelídítettem meg a fóbiát, hogy a tárgyáról olvastam sokat (ha kicsit jobban ismered őket, az egy ici-picit segít, bár nyilván irracionális minden fóbia). Néztem képeket, fotókat, ezt is érdemes, nyilván amikor épp nyugis vagy, lehetőleg olyan társaságban, aki segít, biztat, türelmes és megért (egy jó barát ilyenkor aranyat ér). Utána lehet majd pl. berámázott pókokat, majd üveg mögött tartott élő pókokat is nézegetni, nyilván sokszori alkalom szükséges lehet, mire ez aránylag higgadtan menni is fog.


A szüleiddel pedig muszáj lenne megérteni, hogy a fóbia micsoda - keress pár közérthető cikket és told az orruk alá, vagy nyugodtan kérdezzenek meg egy pszichológust, pszichiátert. Akár ezt a hozzászólást is megmutathatod nekik. :) A lehető LEGROSSZABB a fóbiást a betegségével (ez egy szorongásos betegség ugyanis) terrorizálni, értetlenkedni vele, türelmetlenkedni, kiabálni, stb. mivel a stresszhelyzetet ez csak fokozza, így a fóbiás elméje még jobban össze fogja kapcsolni a fóbia tárgyát a félelemérzettel, szorongással.


Én sajnos saját lakás, főleg saját lakrész esetén még mindig pánikrohamot kapok, illetve olyan zárt térben a fóbiám tárgyával, ahonnan nincs "menekülési útvonal" szintén gond van (mozgó közlekedési eszköz, kocsi), de más esetben már legalább annyira borzalmas az ügy.


Sok sikert!

2014. júl. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

de más esetben már legalább NEM annyira borzalmas az ügy.


A nem kimaradt, bocs :)

2014. júl. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :-) anyuék lehetetlenek ezt valahogy egyedül kell megoldanom :'( :-)
2014. júl. 16. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!