Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar erdők állatvilágáról?

Figyelt kérdés
Ha végig sétálsz egy erdőn milyen állatokat láttatok?

2019. szept. 16. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában semmilyet mert elbújnak.

Esetleg madarakat meg rovarokat.

2019. szept. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szennyezett.
2019. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Elég fincsi.
2019. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk(Szigetköz) őzeket elég gyakran szoktam látni a szokásos madarak és rovarok mellett. Főleg télen láthatsz sok őzet, ilyenkor csapatokba verődnek és inkább olyan erdőkben gyakoriak ahol van szántóföld a közelben. Ezenfelül idén sok a rágcsáló is, a nyulak viszont valamiért megfogyatkoztak. Mókusok inkább ott élnek sűrűn, ahol pár kósza diófa is van a szokásos nyár, fűz, nyír és akácfák közt.

Esténként rókát, nyestet, sünit is viszonylag gyakran látok.

Vaddisznót és borzot élőben nem láttam, de a nyomaikkal gyakran találkozok.


Ezenkívül jártam a Mátrában, ahol sokkal kiterjedtebb erdők vannak és az ottani bükkösökben alapból kicsit más az élővilág mint a nálunk szokásos nyár-akác-nyír-fűz síksági erdőfoltokban. Ha egy bükkerdőbe mész látod, hogy cserjeszint kb. nincs is csak fák és aljnövényzet. Emiatt az egész sokkal átláthatóbb.

Ami érdekesebb állatokat ott láttam pár nap alatt: nyuszt, foltos szalamandra, gyepi béka, tarajos gőte(rengeteg a máshol ritka kétéltű). Sok mókus is van arra, és a bundájuk is sötétebb mint a síksági mókusoknak(pedig egyazon faj csak az ottani populáció más környezethez alkalmazkodott).


Szerintem mindenfelé vannak érdekes állatok, csak észre kell őket venni. Az egyes tájak közötti különbségek különösen érdekesek tudnak lenni, főleg ha a növényzet is érdekel(márpedig az meghatározza az állatvilágot, lásd a mókusok esete a dió és bükkfákkal).

2019. szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Napközben leginkább semmilyet. Elvétve lehet látni 1-1 őzsutát, de ennyi.

Este (sötétedéskor) megélénkülnek, akkor szoktunk látni borzot, szarvast, vaddisznót, rókát vagy őzsutákat, baglyot.


De az sem mindegy milyen erőben (vagy erdő mellett) sétálsz, nem mindegyiknek ilyen változatos az élővilága.

2019. szept. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Őz, gyík, sün, kismillióféle madár, nünüke, stb
2019. szept. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szegényes. Rovarokat rigókat szoktam látni a Budai hegyekben. Néha egy egy gyíkot. Sok év alatt futottam össze kétszer siklóval és egyszer egy nyúllal. Mondjuk a vaddisznót annyira nem sajnálom tuti fraszt kaptam volna tőle :)
2019. szept. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!