Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Nektek melyik a kedvenc...

Nektek melyik a kedvenc bálnafajotok?

Figyelt kérdés
Nekem az ámbráscet, mert a legnagyobb bálnafaj, aminek van szonárja, a legnagyobb fogascet, és a legnagyobb vadászó ragadozó, ami óriáskalmárokra szokott vadászni (viszonylag könnyen le szokta győzni őket, de azért mégis csak "menőbb" annál, mint amit a legtöbb bálna eszik), és tetszik a fejformája és fejmérete. Szorosan a második a hosszúszárnyú bálna (szerintem a legszebb bálna, viszonylag sokat ugrál ki a vízből).

2020. febr. 18. 14:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hosszúszárnyú, beluga
2020. febr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ja azok cukik
2020. febr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ámbráscet az menő
2020. febr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szigorúan véve bálna: ámbráscet, de nem is a nagysága miatt, ezeket nem is tudtam, amiket leírtál, de engem is a kalmárfogyasztása, egész testének és külön a fejének az alakja, valamint van egyfajta legendarizmus körülötte, legalábbis számomra (láttam pár festményt, ahogy vadásznak rá, de nagyon nem úgy tűnt, hogy az emberek állnak nyerésre, ezek miatt igazi tiszteletre méltó tengeri "szörny"ként jelenik meg előttem, aki egy békés óriás, de jobb nem kihúzni a gyufáját)


Kicsit tágabb körben bálna: akkor az orka/gyilkosbálna


Gyönyörű külső, kegyetlen belső :) Amit egymás között, meg más bálna/delfin fajokkal elművelnek, az kivívja nálam a kedvenc helyezést

2020. febr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#1, 2:


A beluga az igazából delfin.

2020. febr. 18. 17:53
 6/16 anonim ***** válasza:
A hosszúszárnyú bálna. Nagyon tetszenek azok a képek, amin a farokúszója látszik csak. De amúgy is tetszik nagyon az a bálnafaj.
2020. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2020. febr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a grönlandi bálna.

Igaz, hogy nem a leghosszabb, de a legtömegesebb az összes bálna közül, ők élnek a legtovább és nekik a legszélesebb a "zenei" repertoárjuk a cetek között.

Ráadásul nagyon cuki a feje, nem az az elnyújtott, hosszúkás, hanem kerekebb.

2020. márc. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
A hosszúszárnyú. A hímje nagyon szépen énekel.
2020. máj. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kék bálna
2020. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!