Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Régen ti is azt hittétek,...

Régen ti is azt hittétek, hogy az őz a nőstényszarvas, vagy csak én?

Figyelt kérdés
2020. máj. 20. 17:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Az őz is a szarvasfélék családjába tartozik ami aztán két alcsaládra bomlik az őzformákra és a szarvasformákra.


És sokszor a megnevezés is félrevisz, mert az északi törpeszarvas és a déli törpeszarvas is a neve ellenére az őzformák alcsaládjába tartozik és nem a szarvasformák közé. (Nyilván, amikor a nevét kapta, akkor nem a törzsfejlődés alapján, hanem a kinézete alapján nevezték el.)

2020. máj. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nyugi bambi mindenkit átvert. Ott egy pettyes hátú őzből lett egy gímszarvas a végére. A legtöbben hazudnak, akik tagadják. No para. Sokunknak elmaradt az egyértelmű kommunikáció a szüleink felől.
2020. máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
64%

Én azért tudtam mindig is, hogy mi a helyzet, mert Dobogókőn volt egy kicsinyke állatkert, ahol volt a) vaddisznó b) szarvas c) őz. És a nagyszüleim elmondták, hogy ki kicsoda. :)

Mondom, szerintem a szarvasok csodálatos lények, gyönyörűek, az őzek meg... fphű.

2020. máj. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!