Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Így el lehet kapni a veszettsé...

Így el lehet kapni a veszettséget?

Figyelt kérdés
A macskám sírján volt egy angyalka amit megtaláltam összeharapdálva,felvettem.. Hozzá értem. Mostanság jár itt egy róka és szerintünk veszett" mi van ha õ harapdálta meg a dìszt én meg hozzá nyùltam lehet bajom?

2020. dec. 19. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem
2020. dec. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Buta vagy kérdező....
2020. dec. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Magyarországon kb. nincs veszettség, de csak testfolyadékok keveredésével kapható el, tehát hacsak körbe nem nyaltad a szobrot, vagy nem volt nyílt, vérző zsebed, akkor akkor is kizárt, ha az állat veszett volt.
2020. dec. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
"Magyarországon kb. nincs veszettség" Ezt honnan szeded? Az összes állatot tudod, hogy honnan jött, milyen betegsége van? Akkor szerinted ha valakit megharap egy kóbor kutya és elszalad, akkor nem fogják beoltani elővigyázatosságból? És ha "kb. nincs veszettség", akkor miért szórnak rendszeresen a vadállatoknak veszettség ellen a kaját?
2020. dec. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

4-es teljesen jogos.


Magyarországon a kötelező évi veszettség elleni oltásnak hála, illetve annak, hogy sokszor dobálják szét a vakcinákat a rókáknak, elenyésző a lehetsége annak, hogy veszett állattal találkozzál.


Ennek ellenére, ha róka, denevér, kutya megharap természetesen menni kell az oltásért, mert a veszettség halálos, és az állatot is karanténozzák, de bőven nem akkora a veszélyfaktor, mint mondjuk Romániában.


Szóval, de amit állítasz az igaz és éppen ezért igaz, amit én írtam :)

2020. dec. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez a róka furcsàn viselkedik mert nem fél az emberektõl multkor mellettem szaladt el az utcàn,megölte 11 fiatal kacsànkat a fejét leharapta mindnek ezt azért tudjuk mert làttuk kiugrani tõlük a rókát :( ez volt kb 1 hónapja. Volt olyan is hogy egy baromfi szárnyàt a vízelvezetõ árokban találtuk,frissen..
2020. dec. 19. 19:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha egy veszett róka harapgálta meg az angyalkát, csak akkor kaphatod el tőle a fertőzést, ha a szádba vetted vagy egy nyílt sebhez érintetted azt.
2020. dec. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!